GündemBelediye başkan adayı seçimde sıfır oy aldı, nedenini anlattı

Belediye başkan adayı seçimde sıfır oy aldı, nedenini anlattı

Belediye başkan adayı seçimde sıfır oy aldı, nedenini anlattı

Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldendeki seçimde sıfır oy alan DSP'li belediye başkan adayı Namık Kaya çok konuşuldu. Kaya, 'Dodurgalı olmadığım için yabancı görüldüm. Dodurga’nın sorunlarına en iyi çözümle giden aday bendim.' dedi. İşte Kaya'nın açıklaması...

Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesi seçim heyecanı yaşadı. Sonuçlarıyla gündemdeki seçimde öyle biri vardı ki alamadığı oyla çok konuşuldu. Beldenin DSP'li belediye başkan adayı neden sıfır çektiğini anlattı.

Dodurga'da '0' oy alan DSP adayı Kaya: Yabancı gibi görüldümÇankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan belediye başkanlığı seçiminde oy alamayan Demokratik Sol Parti (DSP) adayı Namık Kaya, Dodurga seçmeni olmadığını söyleyerek, "Dolayısıyla seçmen olmadığım için Dodurga’da oy kullanamazdım. O yüzden orada benim oyum yok. Bizi biraz yabancı gibi gördüler. Dodurgalı olmadığım için yabancı görüldüm" dedi.

Yeniden belediye vasfı kazanan Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga'da belediye başkanlığı seçimi vardı. Seçimi AK Parti neredeyse yüzde 90 oy alarak kazandı.

Kazanan kadar konuşulan biri daha vardı. Seçimde oy alamayan DSP adayı Namık Kaya... Ankara'da yaşayan DSP'li Kaya Dodurga'da seçmen olmadığı için kendisine oy verilmediğini söyledi.

'BENİM OYUM YOK'

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde yaşayan DSP'li Namık Kaya, Çankırılı olduğunu, daha önce kentte DSP'den milletvekili adayı olduğunu ve o dönem seçim çalışmalarında Dodurga'da bulunduğunu söyledi. Belediye başkanlığı seçimine de Çankırılı ve Dodurga'yı bilen biri olarak DSP'dan katıldığını belirten Kaya, "Ben orada seçmen değilim, Ankara’da seçmenim dolayısıyla seçmen olmadığım için Dodurga’da oy kullanamazdım. O yüzden orada benim oyum yok. Ben bütün insanlara ulaştım. Hazırladığım broşürlerle projelerimi anlattım. Kendimi tanıttım. Oy vereceğini dile getiren birçok insan oldu; ama sonuçta sandıktan oy çıkmadı. Benim orada akraba, çevrem ve ailem olmadığı için oy kullanacak kimse olmadı" dedi.

'YABANCI GÖRÜLDÜM'

DSP'nin seçim yolculuğunda zayıf kalmadığını dile getiren Kaya, "Güzel bir yarış oldu. Diğer adaylarımız da katıldılar. Türkiye Değişim Partisi adayı, Memleket Partisi adayı, Deva Partisi’nin adayı oranın yerlisi. Onlara da görünür bir oy çıkmadı. Bizi biraz yabancı gibi gördüler. Dodurgalı olmadığım için yabancı görüldüm. Dodurga’nın sorunlarına en iyi çözümle giden aday bendim. Kazanan arkadaşımıza başarılar dileriz. Ben tekrar Dodurga’ya gideceğim. Zaman zaman orada olacağım. Oradaki halkla tekrar görüşeceğim. Dodurgalı değilim; ama Çankırılıyım dolayısıyla Çankırı’nın her yerindeki siyaset beni ilgilendiriyor. 3 defa Çankırı milletvekili adayı olarak seçime katıldım, Çankırı belediye başkanı adayı olarak katıldım. Çankırı’yı ve Çankırılıları seviyorum. Çankırı ile ilgili her yerde varım" dedi.

SIRADAKİ HABER