SiyasetCumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ve Ukrayna heyetlerine seslendi! 'Barış için sorumluluk üstlenmekten kaçınmayız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ve Ukrayna heyetlerine seslendi! 'Barış için sorumluluk üstlenmekten kaçınmayız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ve Ukrayna heyetlerine seslendi! 'Barış için sorumluluk üstlenmekten kaçınmayız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müzakere için İstanbul'da bulunan Rusya ve Ukrayna heyetlerine seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması:

Sevgili dostlar, kıymetli heyet üyeleri Türkiye'ye ve İstanbul'umuza hoşgeldiniz. Böylesine kritik bir dönemde sizleri misafir etmekten barışı tesis etme yolundaki gayretlerinize katkı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Toplantılarınızın ve yapacağınız görüşmelerin şimdiden ülkeleriniz bölgemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

SİZLERİ TEBRİK EDİYORUM

Müzakere süreci barışa dair ümitleri yeşertmiştir. Ülkeleriniz adına büyük gayret gösterdiniz. Bu yüzden sizleri şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum.

Erdoğan: Barış için sorumluluk üstlenmekten kaçınmayızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müzakere için İstanbul'da bulunan Rusya ve Ukrayna heyetlerine seslendi.

YOĞUN DİPLOMASİ TRAFİĞİ YÜRÜTTÜM

Beşinci haftasına giren çatışmalar dostunuz ve komşunuz olarak bizleri gerçekten derinden üzüyor. Krizin başladığı ilk günden itibaren tırmanmanın önüne geçilmesi amacıyla her düzeyde samimi gayret sarf ettik. Aramızdaki dostluk, komşuluk, insani yakınlık özellikle bu hukukun yerine getirmeye çalıştık. Şahsen kıymetli devlet başkanlarınız başta olmak üzere pek çok mevkidaşın nezninde yoğun diplomasi mesaisi yürüttüm. Dışişleri Bakanım, Milli Savunma Bakanım, Başdanışmanım İbrahim bey de muhataplarıyla sürekli temas halinde oldular. Söz sahibi olduğumuz tüm uluslararası platformlarda her iki tarafında hakkını, hukukunu, hassasiyetlerini koruyan, kollayan, gözeten adilane bir yaklaşım sergiledik.

BARIŞ İÇİN SORUMLULUK ÜSTLENMEKTEN KAÇINMAYIZ

Somut sonuçlar alınması gereken bir döneme girdiğimizi düşünüyoruz. Sizler tarihi bir görev üstlendiniz. Dünya sizlerden müjdeli haberi bekliyor. İşinizi kolaylaştıracak her türlü katkıya hazırız. Barış için sorumluluk üstlenmekten kaçınmayız.

SIRADAKİ HABER