GündemCumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyatlarla ilgili net mesaj!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyatlarla ilgili net mesaj!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyatlarla ilgili net mesaj!

Antalya’daki Phaselis Tüneli açılışına video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enerjiden gıdaya madenden teknoloji ürünlerine kadar çok alanda yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak sıkıntısıdır. Türkiye lojistik ve üretim gücüyle bu sıkıntıdan en az etkilenen ülkelerdendir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin yaptığı yatırımlarla gelişmiş ülkeleri çoğu alanda geçebilecek imkanlara sahip olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya'daki Phaselis Tüneli'nin açılışına video bağlantısı ile katıldı. Ekonomiye ilişkin açıklamalarda da bulunan Erdoğan "Enerjiden gıdaya madenden teknoloji ürünlerine kadar çok alanda yaşanan Fahiş Fiyat artışları tüm dünyanın ortak sıkıntısıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sözlerimin hemen başında mübarek Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Son eserimiz Phaselis tünelinin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu tünel ulaşımda büyük kolaylık sağlayacaktır. Aynı şekilde ülkemizin en önemli sebze yetiştirme merkezlerinden olan bu bölgeden yola çıkan ürünler kolayca diğer şehirlere ulaşabilecektir. Sadece vakit ve akaryakıt ile 31 milyon lira kazandıracak, karbonda 1.8 ton azaltım sağlayacaktır.

Erdoğan'dan fahiş fiyatlarla ilgili net mesaj!Antalya’daki Phaselis Tüneli açılışına video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enerjiden gıdaya madenden teknoloji ürünlerine kadar çok alanda yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak sıkıntısıdır. Türkiye lojistik ve üretim gücüyle bu sıkıntıdan en az etkilenen ülkelerdendir" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin büyük kalkınma hamlesi sayesinde şehirlerimizin her biri cumhuriyet tarihinde yapılanların toplamının 5-10 katı hizmetlere kavuşmuştur. Eser ve hizmet siyasetimizin en somut örneklerinin görüleceği alanların başında ulaştırma gelmektedir. Ülkemizin dört bir yanını otoyol, tren hatları ve havalimanlarıyla donattık. Ulaştırma ve Haberleşme 2053 vizyonuyla tüm bu alanlarda ülkemizi önümüzdeki 30 yıllarda çıkaracağımız seviyeyi de milletimizle paylaştık.

"GELİŞMİŞ ÜLKELERİ GEÇEBİLECEK İMKANLARA SAHİBİZ"

Altyapıları köhneyen gelişmiş ülkelerle yarışabilecek, çoğu alanda da geçebilecek imkanlara sahibiz.

Zahmetsiz rahmet olmayacağı bilinciyle bugün yaşadığımız sıkıntıları büyük ve güçlü Türkiye'nin bedeli olarak görüyoruz. Bizim en büyük gücümüz milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliğidir. 2053 vizyonumuza sarılırsak önümüzde durabilecek hiçbir güç yoktur. Ekonomik zorluklar üzerinden milletimizin moralini bozacak siyasi mühendisliklerle rotamızı değiştirecek her türlü oyunu sergiliyorlar. Dünyada yaşanan sıkıntıları sanki Türkiye'ye mahsus gibi göstermeye çalışanların derdi küresel senaryoların borazanlığını yapmaktır.

"FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARI TÜM DÜNYANIN SIKINTISIDIR"

Enerjiden gıdaya madenden teknoloji ürünlerine kadar çok alanda yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak sıkıntısıdır. Türkiye lojistik ve üretim gücüyle bu sıkıntıdan en az etkilenen ülkelerdendir. Mevsim etkisinden kaynaklanan istisnai durumlara itibar edilmemesini istiyorum. İsteyen herkesin çalışacak işi vardır. Türkiye siyasi olarak yakı tarihinin en itibarlı konumundadır. Üretim tarafında işler iyi gidiyor. Enflasyonun boynunu kırdığımızda hedeflerimize ulaşmanın önünde hiçbir engel kalmayacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan fahiş fiyatlarla ilgili net mesaj

PHASELİS TÜNELİ

Phaselis Tüneli 2x2 şeritli yolda, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında hizmet verecek. Dağlık yapıya sahip güzergah tünel ile ulaşım standardını artıracak. Tünel ile birlikte Trafik akışı önemli ölçüde rahatlatılacak.

Güzergahta 1.9 kilometre, seyahat süresi ise 5 dakika kısalacak. Tünel ile zamandan 11.1 milyon lira, akaryakıttan 8.9 milyon lira yıllık toplamda 20 milyon lira tasarruf edilecek. Karbon emisyonu ise 1842 ton azalacak.

SIRADAKİ HABER