GündemDublin uçağı Türkiye üzerinde türbülansa girdi! Kabus anları

Dublin uçağı Türkiye üzerinde türbülansa girdi! Kabus anları

Paylaş
Dublin uçağı Türkiye üzerinde türbülansa girdi! Kabus anları

Katar'ın başkenti Doha'dan İrlanda'nın başkenti Dublin'e giden Katar Havayolları'na ait yolcu uçağı, Türkiye üzerindeyken türbülansa girdi. Olayda 12 kişinin yaralandığı öğrenildi. Yolcular yaşadıkları dehşet yolu anları İrlanda medyasına anlattılar.

Dublin Havalimanı'ndan dün yapılan açıklamaya göre, Doha'dan Dublin'e uçan Boeing 787 Dreamliner tipi uçağın Türkiye üzerindeyken türbülansa girmesinin ardından 6 yolcu ve 6 mürettebat yaralandı. Yaralılardan 8'i uçak yere iner inmez kendilerini bekleyen ambulanslarla hastanelere götürüldü.

Haberin Devamı

AÇIKLAMA GELDİ

Yapılan açıklamada, “İnişin ardından, uçağın Türkiye üzerindeyken türbülansa girmesi sonucunda uçakta bulunan 6 yolcu ve 6 mürettebatın yaralanması nedeniyle uçak, Havalimanı Polisi ve İtfaiye ve Kurtarma departmanımız da dâhil olmak üzere acil durum hizmetleri tarafından karşılanmıştır. Sekiz yolcu daha sonra hastaneye kaldırılmıştır. Doha'ya dönüş uçuşunun (QR018 sefer sayılı uçuş) gecikmeli de olsa bu öğleden sonra normal şekilde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Dublin Havalimanı'ndaki uçuş operasyonları etkilenmemiştir ve bu öğleden sonra normal şekilde devam etmektedir” denildi.

Dublin uçağı Türkiye üzerinde türbülansa girdi Kabus anları: Mürettebat havaya fırladı, yolcuların kıyafetleri yırtıldı

Haberin Devamı

UÇUŞ GÖREVLİLERİ HAVAYA FIRLADI, YOLCULARIN KIYAFETLERİ YIRTILDI

Bugün İrlanda medyasına konuşan yolcular uçakta yaşadıkları dehşet anlarını anlattılar. Emma Rose Power isimli yolcu uçakta tam bir panik havasının hakim olduğunu, uçuş görevlilerinin bir anda havaya uçtuğunu bu nedenle de yüzlerinin çizikler içinde kaldığını anlattı.

RTE'ye konuşan Cathal isimli bir yolcu, kabinin içinde birden yerinden fırlayınca kıyafetlerinin yırtıldığını anlatırken, Eileen adındaki başka bir yolcu da daha önce hiç bu kadar kötü bir deneyim yaşamadığını belirterek gözyaşlarına boğuldu. Türbülansa emniyet kemeri olmadan uyurken yakalandığını anlatan kadın uçağın tavanına çarpmaktan partnerinin çabaları sayesinde son anda kurtulduğunu anlattı.

Dublin uçağı Türkiye üzerinde türbülansa girdi Kabus anları: Mürettebat havaya fırladı, yolcuların kıyafetleri yırtıldı

"İNSANLARIN TAVANA ÇARPTIĞINI GÖREBİLİYORDUK"

Yolcuların ilk açıklamalarına göre türbülans uçuş görevlilerinin yemek servisi yaptığı sırada gerçekleşti, bu nedenle yiyecekler ve eşyalar havada uçuştu.

Conor Buckley isimli bir yolcu uçağın birden ani bir düşüş yaşaması ile ile yanındaki kabin görevlisinin havaya fırladığını anlattı:

"İnsanların tavana çarptığını görebiliyorduk. O sırada yemek servisi yaptıkları için mürettebatın çoğu yaralandı. Yolculuğun kalan kısmında topallayarak hizmet verdiler."

Haberin Devamı

TÜRBÜLANSA GİREN SİNGAPUR UÇAĞINDA DA 1 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Singapur Havayolları, Salı günü yaptığı açıklamada Londra’dan Singapur’a sefer yapan yolcu uçağında türbülans nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralıların olduğunu duyurmuştu. Uçağın, rota değiştirerek Bangkok’a iniş yaptığı ifade edilmişti.