Gündemİtalya helikopter kazası son dakika! Eczacıbaşı’nın kayıp helikopteri bulundu mu? Helikopterde kaç kişi vardı? İsimleri belli mi?

İtalya helikopter kazası son dakika! Eczacıbaşı’nın kayıp helikopteri bulundu mu? Helikopterde kaç kişi vardı? İsimleri belli mi?

İtalya helikopter kazası son dakika! Eczacıbaşı’nın kayıp helikopteri bulundu mu? Helikopterde kaç kişi vardı? İsimleri belli mi?

Eczacıbaşı’nın İtalya’daki helikopter kazası bugün gündeme damgasını vurdu. Eczacıbaşı Holding’ten yapılan açıklamada içinde 4 Türk bulunan helikopterden haber alınamadığı belirtilirken, İtalya’nın Lucca kentinden kalkan helikopterin kalkıştan kısa bir süre sonra radardan kaybolduğu kaydedildi. Peki, Eczacıbaşı’nın helikopteri bulundu mu? Helikopterde kaç kişi vardı? İşte detaylar…

Eczacıbaşı’nın İtalya’da radardan kaybolan helikopteri ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. İçinde 4 Türk vatandaşın bulunduğu helikopter ile kalkıştan yarım saat sonra iletişim kesilmiş ve hava aracından bir daha haber alınamamıştı. Eczacıbaşı’nın İtalya’daki helikopter kazasına dair son dakika gelişmeleri merak konusu oldu…

İtalya’da 7 kişiyi taşıyan helikopter kaybolduİtalya’nın Lucca kentinden kalkan ve içerisinde 6 yabacı uyruklu yolcu ile 1 İtalyan pilotun bulunduğu helikopterin kalkıştan kısa bir süre sonra radardan kaybolduğu bildirildi.

ECZACIBAŞI İTALYA HELİKOPTER KAZASI SON DAKİKA!

İtalyan yetkililer İtalya’nın Lucca kentindeki Capannori Tassignano Havaalanı'ndan kalkan ve içinde 1 İtalyan pilot ile 6 yabacı uyruklu yolcunun bulunduğu Agusta Koala AW119 tipi helikopterin radarda kaybolduğunu bildirdi.

Helikopterin Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havaalanı'na uçtuğu ve kalkıştan yaklaşık yarım saat sonra helikopter ile iletişimin kesildiği bilgisi paylaşıldı.

İtalya helikopter kazası son dakika Eczacıbaşı’nın kayıp helikopteri bulundu mu Helikopterde kaç kişi vardı İsimleri belli mi

HELİKOPTERDE KAÇ KİŞİ VARDI?

İtalyan basınında yer alan haberlerde, helikopterde bulunan yolculardan 4’ünün Türk, 2’sinin Arnavutluk vatandaşı olduğu ifade edildi. Modena bölgesinde yer alan Pievepelago ve San Pellegrino arasındaki bölgede helikopteri arama-kurtarma çalışmaları yürütüldüğü aktarıldı.

Diğer yandan Eczacıbaşı Holding kayıp helikopterde 4 çalışanının olduğunu açıkladı.

ECZACIBAŞI’NIN KAYIP HELİKOPTERİ BULUNDU MU?

Yapılan yazılı açıklamada, "Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya'da bir temizlik kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.  İtalyan pilot ile birlikte içinde 7 kişinin bulunduğu helikopterin, Lucca'dan Treviso'ya gitmek üzere havalandığı, ancak Modena civarında radardan kaybolduğu öğrenilmiştir. İtalyan makamları tarafından, kaybolan helikopterin arama çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir. Olayın duyulmasının ardından, başta Dışişleri Bakanlığımız ve İtalya'da görev yapan diplomatlarımız olmak üzere, İtalya'daki ilgili resmi ve sivil otoriteler ile temasa geçilerek, Türkiye ve İtalya'daki ekiplerimiz tarafından konu yakından takip edilmektedir.

En kısa zamanda iyi haber almak dileği ve umuduyla kamuoyunun bilgilerine sunarız" denildi.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İtalya’nın Toskana-Emilian Apennines bölgesinde kaybolan ve içinde 4’ü Türk pilot dahil 7 kişinin bulunduğu helikopterin, arama kurtarma çalışmalarına İtalya Ulusal İtfaiyesi ve Ulusal Alp Kurtarma Ekiplerinin yanı sıra İtalya Hava Kuvvetleri de katıldı.

Yetkililer, Capannori Lucca Tassignano havaalanından yerel saatle 09.30 civarında yola çıkan helikopterin en son Pievelago kenti yakınlarında Modena bölgesinde bulunduğu ifade edildi. Bu nedenle aramanın, bölgedeki küçük San Pellegrino kasabası ile Piandelagotti arasındaki Apenin sırtına odaklandığını ifade edildi. Bölgenin nispeten ıssız ve engebeli olması sebebiyle Ulusal Alp Kurtarmaya bağlı 24 gönüllüden oluşan yer ekibinin, araştırmayı yerden yürüttüğü belirtildi. İtalya Hava Kuvvetleri’ne bağlı helikopterin ise arama çalışmalarına havadan devam ettiği kaydedildi.

DIŞİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç İtalya’da yaşanan üzücü olay hakkında açıklama yaptı. Bilgiç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İtalya’nın Lucca kentinden havalanan ve içinde dört vatandaşımızın da bulunduğu bir helikopter ile dün radar teması kesilmiştir. İtalyan uzman ekiplerinin helikopteri arama kurtarma çalışmaları sürmektedir.

Bu çalışmalar, Roma Büyükelçiliğimiz ve Milano Başkonsolosluğumuzca, İtalyan makamlarıyla temas halinde yerinde takip edilmektedir.

Temennimiz, tüm yolculara ve mürettebata biran önce sağ salim ulaşılmasıdır. Kamuoyumuz gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir."

 

SIRADAKİ HABER