Gündem Erdal Acar kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Sarallar operasyonunda göz altına alınan Erdal Acar ne iş yapıyor?

Erdal Acar kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Sarallar operasyonunda göz altına alınan Erdal Acar ne iş yapıyor?

Erdal Acar kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Sarallar operasyonunda göz altına alınan Erdal Acar ne iş yapıyor?

Erdal Acar İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından düzenlenen operasyonda göz altına alındı. Bir dönem magazin dünyasından sevgilileri ile sık sık televizyon ekranlarında da görülen Erdal Acar’ın hakkındaki suçlamaların hayli ağır olduğu kaydedildi. Peki, Erdal Acar kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Neden gözaltına alındı? Erdal Acar ne iş yapıyor? İşte detaylar…

Erdal Acar, emniyet güçleri tarafından ‘Sarallar’ olarak bilinen organize suç örgütüne karşı gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alındı. Emniyetten yapılan açıklamada baskınlarda çok sayıda silah ve para ele geçirildiği bildirilirken, Erdal Acar’ın “Çete Elebaşı” sıfatıyla göz altına alındığı kaydedildi…

ERDAL ACAR KİMDİR?

1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Erdal Acar, aslen Artvin, Borçkalı'dır. İş adamı İsmet Acar ve Meryem Acar'ın 3 çocuğundan en büyükleri olan Erdal Acar, aile şirketi olan Acarlar Şirketler Topluluğu'nda Yönetim Kurulu Üyesidir. Süleyman Seba döneminde Beşiktaş Spor Kulübünde de bir dönem yöneticilik yaptı.

Acarlar Şirketler Topluluğu; inşaat, pazarlama, iç mimari ve dekorasyon, mühendislik, hazır beton ve sanayii gibi kentsel yerleşim faaliyetleri, otomotiv, sigortacılık, ithalat ve ihracat, dış ticaret, makine, turizm, peyzaj, tekstil konfeksiyon, motorlu araç ticareti ve pazarlaması, spor ve eğlence merkezleri işletmeciliği gibi pek çok alanda da faaliyet göstermektedir.

Erdal Acar, iş hayatından çok uzun yıllar magazin sayfalarında yaşadığı aşklarla konuşulan bir isim oldu. 3 defa evlilik yapan Acar, evli olmadığı dönemler de ise; Demet Şener, Deniz Akkaya, Seda Sayan ve Ayşe Hatun Önal ünlü isimler ile yaşadığı ilişkiler ile adından söz ettirdi.

2008 yılında eski eşi Emel Yıldırım için Home Store'u satın alan Erdal Acar, 2013 yılında da Ersa Tekstil kurucularından Adnan Top'a sattı.

ERDAL ACAR EVLİLİKLERİ

İlk evliliğini 1989 yılında Aylin Altay ile yapan Erdal Acar'ın 1991 yılında Yiğithan Acar adını verdikleri bir oğlu oldu. 1999 yılında ise boşandı.
1999 yılında eski Türkiye Güzeli Emel Yıldırım ile evlenen Erdal Acar'ın 1997 yılında Cansu adını verdikleri bir kızı ve 2000 yılında Emrecan adını verdikleri bir oğlu oldu. 2014 yılının Eylül ayında ise boşandı.
24 Temmuz 2016 tarihinde Kardelen Ergin ile Çeşme'de düzenlenen bir törenle evlendi. Aralarında 25 yaş fark olması nedeniyle bazı eleştiriler alsalar da bunlara aldırmadılar. 2017 yılında Derin adını verdikleri bir kızları oldu. 2019 yılında ise ikiz erkek çocukları dünyaya gelmesi ile çifte mutluluk yaşadılar.

NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

Söz konusu suç örgütünün, çok sayıda nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama ve 6136 SKM suçlarına karıştıklarını belirleyen polis, dün İstanbul, Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin’de daha önce belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı baskın gerçekleştirildi. İş adamı Erdal Acar ile örgütün lideri olduğu iddia edilen İlyas Saral’ın da aralarında bulunduğu 117 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyondan yeni detaylar ortaya çıkarken Erdal Acar'ın "Çete Elebaşı" sıfatıyla gözaltına alındığı ifade edildi. Beykoz'daki villasında gözaltına alınan Erdal Acar ve diğer şüpheliler İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

SIRADAKİ HABER