Gündem Güne Başlarken | 14 Mayıs 2022

Güne Başlarken | 14 Mayıs 2022

Güne Başlarken | 14 Mayıs 2022

Günaydın! Mottomuz belli: Gün başlarken herkes için 24 saattir!


Sen uyurken neler oldu?

 Ege Denizi'nde İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 ekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinden geçen Kınıklı Deresi, atıklar nedeniyle siyaha büründü. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü dereden, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ise denizden numune alarak inceleme başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı'nın Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği 'Zindandan Mehmed'e Mektup Sergisi' ve 'Reis Bey' tiyatrosu gösterimine katıldı. Programın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ayasofya tam da üstadın dediği şekilde açıldı." dedi.

Meteoroloji tarafından yeni hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre özellikle pazar günü yurt genelinde yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Yapılan açıklamada, "Hava sıcaklıklarının Pazar günü iç kesimlerde biraz azalacağı, Pazartesi gününden itibaren tekrar artacağı ve mevsim normalleri civarında, kuzey ve batı kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor." denildi.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2 yaşındaki kızını bıçaklayarak öldüren anne tutuklanırken, bir hafta önce 2 yaşına giren bebeği de aynı saatlerde toprağa verildi. Annenin ifadesinde psikolojik sorunlar yaşadığını, kızını emzirdikten sonra boğmaya çalıştığını ve daha sonra meyve bıçağı ile bıçakladığını, neden yaptığını bilmediğini söylediği bildirildi.

Bursa'da kaçak yaptığı ahırı belediye tarafından yıkılan köylü, büyükbaş hayvanları ile belediyeyi bastı. Taşkınlık yapıp yapı kontrol müdürüne saldıran Ü.Y. gözaltına alındı.

Güne Dair Notlar

 • 14 Mayıs günü saat 7.35'te dolar 15,47 TL, euro ise 16,11 TL.
Hava durumu ise şöyle: 

Detaylı hava durumu için şöyle alalım: Meteoroloji

Akşam TV'de ne var?

Şarkılar Bizi Söyler (KANAL D)

Sinema: Deli Aşk (STAR)

Yerli Dizi: Kardeşlerim (ATV)

Güldür Güldür Show (SHOW)

Yerli Dizi: İyilik (FOX)

Akşama ne yesek?

 • YAYLA ÇORBASI
 • PATLICAN MUSAKKA
 • TEL ŞEHRİYELİ PİRİNÇ PİLAVI
 • MUZLU MAGNOLİA

Tarifler için tıklayın!

Sağlık için ufak bilgiler

 • SİNDİRİM SİSTEMİNİ DENGELER
 • KASLARI GÜÇLENDİRİR
 • KEMİK SAĞLIĞINI DESTEKLER
 • KAN BASINCINI DENGELER 

Maden suyunda sıklıkla bulunan mineraller şunlardır:

 • kalsiyum
 • magnezyum
 • potasyum
 • sodyum
 • bikarbonat
 • demir
 • çinko

Günlük burç yorumları

KOÇ: Tanışacağınız kişilerin çevreleri sizin için önemli, unutmayın. Sosyal statünüzü geliştirecek arkadaşlarla bir arada olurken, sezgilerinizi onlarla birleştireceksiniz. Kendi değerlerinizin farkındasınız.

BOĞA: Çevrenizdeki entelektüel kişilerden etkileneceksiniz. Felsefeye ilgi duyabilirsiniz. Aşka bağlı yolculuklar yapabilirsiniz. Eğlenceli ortamlarda beğeneceğiniz kişilerle birliktelik şansınız olabilir.

İKİZLER: Sanatla ilgili ortamlarda aniden doğan aşklar önemli. İş hayatınızda aşk kıvılcımları söz konusu. Ev ve ailenizi sevmenize rağmen iş yaşamınız daha ön planda. Bu dönem doğru seçimler yapmalısınız.

YENGEÇ: Bazı aşklar yarım kalabilir. Sevdiğiniz kişiye yüklediğiniz duygusal ağırlık onu fazla etkileyecek. Risk alma konusunda çekimser davranabilirsiniz. Akşam saatlerinde sert çıkışlardan uzak kalın.

ASLAN: Karşı cinse kayıtsız kalamayacağınız bir dönem. İş konusunda iletişime önem vermek zorundasınız. Küçük yazışmalar ve seminerler sayesinde kendinizi göstereceksiniz. Enerjinizin yüksek olduğu bir gün.

BAŞAK: Bazılarınız kardeşlerle ve yakın akrabalarla ortak bir iş yapmak zorunda kalabilir. Bu işten kârlı çıkacaksanız. Gücünüzü çevresel faktörlerden alacak işler yapacaksınız. Önemli kararlar arifesindesiniz.

TERAZİ: Kişilerin olaylar karşısında gösterdikleri tavırlara çok önem veriyorsunuz. Bu nedenle kararsız kalan iş arkadaşlarınızı eleştireceksiniz. Aleyhinizdeki söylentilere hazırlıklı olun.

AKREP: Gerçekleştirmek istediğiniz hedeflere karşı oluşabilecek karşıt düşünceler sizi olumsuz etkilemeyecek. Arkadaş toplantılarında entelektüel yönünüzle ilgi topluyorsunuz. Her türlü olaya karşı dikkatli olun.

YAY: Aşırı alıngan ve ben merkezci olduğunuz bir gün yaşıyorsunuz. Her dediğiniz olsun istiyorsunuz ama olaylar farklı gelişebilir. Öfkeli davranışlardan kaçının. Partnerinizle aranızdaki mesafeyi korumaya çalışın.

OĞLAK: Özgürlüğünüzü maddi güvenle sağlamlaştıracaksınız. Aynı fikirlere sahip olduğunuz ve size finans desteği sağlayacak kişilerle beraberlik içinde olacaksınız. Bu dönem alınganlığınız çok artacak.

KOVA: Aşk ve duygusal ilişkilerinizde fazla seçici ve mükemmeliyetçi olacaksınız. Bugün tenkit edilmekten nefret ettiğiniz bir gerçek. Üstelik ailenizden gelecek bu eleştiriler canınızı çok sıkacak.

BALIK: Önemli bir iş anlaşması yapmak istiyorsanız size fırsat doğuyor. Bugün kendinizi denetleme gereği duyacak ve aşama kaydetmek isteyeceksiniz. Konumunuzu farklı platformlara taşımayı amaçlıyorsunuz.

SIRADAKİ HABER