Gündemİstanbul'daki Rusya-Ukrayna müzakeresine damga vuran 'votka' esprisi

İstanbul'daki Rusya-Ukrayna müzakeresine damga vuran 'votka' esprisi

İstanbul'daki Rusya-Ukrayna müzakeresine damga vuran 'votka' esprisi

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarında dünya İstanbul'daki barış görüşmelerine kilitlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması ile başlayan görüşmelerde Rusya ve Ukrayna heyetlerinin diyalogu "votka" şakalaşması damga vurdu.

Rusya ve Ukrayna heyetleri bu sabah Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi. Saban 10.00 sıralarında başlayan toplantıda ilk olarak heyet başkanları görüştü. Verilen molanın ardından heyetler arası görüşmeye geçildi. Rusya ve Ukrayna heyetleri arasındaki görüşme yaklaşık 4 saat sürdü. Görüşmenin saat 14.00 itibariyle sona erdi. Görüşmelere Rus iş insani Roman Abramoviç de katıldı.

Rusya-Ukrayna müzakeresine 'votka' esprisi damga vurduRusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarında dünya İstanbul'daki barış görüşmelerine kilitlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması ile başlayan görüşmelerde Rusya ve Ukrayna heyetlerinin diyalogu "votka" şakalaşması damga vurdu.

ROTKA DİYALOGU TOPLANTIYA DAMGA VURDU

Toplantı başlayacağı sırada Rus müzakereci Medinskiy masadaki şişeyi eline alarak incelemeye başladı. Bu durum Ukraynalı müzakereci David Arakhamia'nın dikkatini çekti. Arakhamia, Rus müzakereciye dönerek "O bir dezenfektan" dedi. Mediniskiy ise "Vodka zannettim" ifadelerini kullandı. İkili arasında geçen bu diyalog zor müzakerelerin olduğu masada kısa süreli gülüşmelere neden oldu.

 

SIRADAKİ HABER