Gündem Kan donduran olay! Eşi ile üvey kızını öldürüp, intihara kalkıştı

Kan donduran olay! Eşi ile üvey kızını öldürüp, intihara kalkıştı

Kan donduran olay! Eşi ile üvey kızını öldürüp, intihara kalkıştı

Kayseri'de tartıştığı 20 yaşındaki eşi Hörmet Doğan ve 1,5 yaşındaki üvey kızı Yasemin Nur Soyak'ı boğazından bıçaklayarak öldüren, aynı bıçakla kendisini de yaralayan Kaya Doğan hakkında, 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Geçtiğimiz yıl 11 Aralık günü, Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi'ndeki 3 katlı apartmanın en üst katındaki dairede meydana gelen olayda, Hörmet Doğan, kızı Yasemin Nur Soyak'ı eski eşine götürmek için hazırlık yaptı. Bu sırada Doğan’ın ikinci evliliğini yaptığı Kaya Doğan, kıskançlık krizine girdi.

Kaya Doğan, eşi ile üvey kızını mutfaktan aldığı bıçakla yaraladı. Aynı bıçakla kendisini de yaralayan Kaya Doğan, evden çıkıp, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Eve gelen ekipler, anne ile kızının öldüğünü belirledi.

Yaralı Doğan ise ambulansla Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Anne ve kızı, Argıncık Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kaya Doğan, hastanedeki tedavisinin ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.

İSTENEN CEZA

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı. Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede Kaya Doğan hakkında ‘çocuğu kasten öldürme’ suçundan 1 kez, ‘eşi kasten öldürme’ suçundan da 1 kez olmak üzere toplam 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.

KORKUNÇ İTİRAF

DHA’nın ulaştığı iddianamede ifadesine yer verilen Kaya Doğan'ın, “Olay günü üvey kızımı eşim, öz babasına götürmek istedi. Bu yüzden tartıştık ardından kendimi kaybedip, önce onları sonra da kendimi bıçakladım. Pişmanım” dediği öğrenildi.

Sanık Kaya Doğan, ilerleyen günlerde ilk kez hakim karşısına çıkarılacak.

SIRADAKİ HABER