Gündem Kar geliyor! Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı

Kar geliyor! Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı

Kar geliyor! Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı

Hava durumu raporunu yayımlayan Meteoroloji flaş kar uyarısında bulundu. Kar yağışı geliyor, 4 gün sürecek. Nisan ayında kar yağacak. 10 Nisan Pazar hava durumunu raporuna göre Türkiye'nin sağanak yağış etkisi altına girmesi ve yağmurun kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. işte Meteoroloji'nin 5 günlük hava durumu raporunda yer alan detaylar...

Meteoroloji 5 günlük hava durumu raporunu yayımladı. Bu göre, pazartesi başlayıp 4 gün sürecek kuvvetli kar yağışı uyarısı yapıldı.

10 Nisan Pazar güncel hava durumu raporu yayımlandı. Rapora göre Türkiye kuvvetli sağanak yağış etkisi altına girecek. Özellikle 4 gün için saat saat uyarı yapıldı. Ve yağışlar kara dönecek. Pazartesi gelen soğuk havayla özellikle gece ve ertesi gün sabah yüksekler ince beyaz örtüyle kaplanabilir.

KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

'Nisan ayında kar yağdı' haberlerinin Karadeniz ile Anadolu'nun yüksek kesimlerinden gelmesi bekleniyor. Sıcaklık artışı ise çarşamba günü batıdan başlayarak hissedilecek. Keskin soğumanın ardından çarşamba hızlı bir ısınma yaşanacak. Pazartesi ve salı yüksek kesimlerde kar yağışı olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Tokat, Kayseri, Mersin, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Samsun ve Sinop'un iç kesimlerinin, Karabük ve Yozgat'ın doğu, Sivas'ın batı çevrelerinin; akşam saatlerinden sonra (Bilecik hariç) Marmara ve Kıyı Ege'nin kuzey kesimleri ile Antalya ve Isparta çevrelerinin yerel sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN 'ZİRAİ DON' UYARISI 

Ankara Valiliği, kentte beklenen zirai don riskine karşı tarımsal faaliyetlerde bulunanları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Ankara Valiliği'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; 11 Nisan Pazartesi günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk havayla birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (10-15 derece) azalması beklenmektedir. 12 Nisan Salı günü ilk saatlerden 15 Nisan Cuma günü sabaha kadar ilimizde görülmesi beklenen zirai don riskine karşı tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları, meteorolojik rapor ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir" denildi.

SIRADAKİ HABER