Gündem Kesmek için almıştı... Paşa, sahibinin peşinden ayrılmıyor!

Kesmek için almıştı... Paşa, sahibinin peşinden ayrılmıyor!

Kesmek için almıştı... Paşa, sahibinin peşinden ayrılmıyor!

Manisa'da 35 yaşındaki Mustafa Zehir 4 ay önce kesmek için aldığı kaz arasındaki bağ, dikkat çekiyor. 'Paşa' ismini verdiği kaz, Mustafa Zehir ile kahvehaneye gidiyor, traktörünü takip ediyor.

Salihli ilçesinin Sart Mahallesi'nde hayvancılıkla uğraşan 2 çocuk babası Mustafa Zehir, 4 ay önce kesmek için bir arkadaşından kaz aldı. Ancak bir süre sonra kazın yanından ayrılmadığını, sürekli peşinden geldiğini fark eden Zehir, 'Paşa' ismini verdiği hayvanı kesmekten vazgeçti.

Kesmek için aldığı kaz, can dostu oldu Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Sart Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan evli ve 2 çocuk babası Mustafa Zehir’in (35) yaklaşık 4 ay önce kesmek için aldığı kazla geçirdiği bir hafta içinde aralarında özel bir bağ oluştu. Çiftçi Zehir'in peşinden ayrılmayan 'Paşa' isimli kaz, hem can dostu oldu hem de ailenin bir üyesi haline geldi.

Paşa, Mustafa Zehir'in peşinden kahvehaneye gidiyor, traktörü kullanırken kendisini takip ediyor. Mustafa Zehir, motosikletle hızlı gittiğinde de Paşa peşinden ayrılmıyor.

Paşa'yla aralarında özel bir bağ oluştuğunu belirten Mustafa Zehir, "Nereye gitsem peşimde. Yoldan geçenler, otomobilleri ile gidenler dönüp bize bakıyor. Uzaklaşmak istediğimde, arkamdan bir çocuk gibi sesini yükseltip, bağırıyor. Hatta bir süre 'Peşimden gelmesin' diye evin avlu kapısını kapatmak zorunda kalıyordum" dedi.

SIRADAKİ HABER