GündemKolombiyalı zehir karteline geçit yok

Kolombiyalı zehir karteline geçit yok

Paylaş
Kolombiyalı zehir karteline geçit yok

Polis, Kolombiya merkezli uyuşturucu kartelinin Türkiye’ye uzanan ve film senaryolarını aratmayan rotasını deşifre etti. Kilolarca kokaini gıda paketlerine gizleyen kartel, kolileri deniz yoluyla Kolombiya’dan ABD’ye oradan da Avrupa’ya getirdi. Uyuşturucuyu İtalya üzerinden sokmaya çalışan kartel, Narkoçelik-20 operasyonu ile yakayı ele verdi.

Türk polisi, Güney Amerika kıtasında uyuşturucu imalatında birinci sırada yer alan Kolombiya merkezli bir zehir kartelinin Türkiye planını deşifre etti. Uyuşturucu kartellerinin sevkiyatları, pek çok kez Hollywood yapımı filmlere konu olurken, Kolombiya merkezli bir uyuşturucu kartelinin Türkiye’ye uzanan kokain rotasını Türk polisi, ortaya çıkardı. Öncesinde Güney Amerika’dan yola çıkarılan ve Türkiye’ye ulaşmak üzere olan yüklü miktardaki kokainin günlerce izini süren polis, kartelin Türkiye bağlantılarını mercek altına aldı. İstanbul’da ‘Karargah’ adını verdikleri bir ev kiralayan kartel, yakalanmamak için kiraladıkları araba ve taksilerle seyahat etti.

Haberin Devamı

Kolombiyalı zehir karteline geçit yok

GEMLİK LİMANI’NA BASKIN

Takip edilmemek için otoyollarda sık sık araç değiştiren kartel üyeleri, teknik ve fiziki takip sayesinde kendilerini izleyen polisten kaçamadı. Kokain, çeşitli gıda ve tüketim kolileri arasında deniz yoluyla Kolombiya, ABD ve Avrupa rotasını izleyerek Türkiye’ye getirilmeye çalışıldı.

Kolombiyalı zehir karteline geçit yok

Uyuşturucunun İtalya’dan Gemlik Limanı’na geleceği bilgisine ulaşan polis, Narkoçelik-20 operasyonu ile Türkiye’ye sokulmaya çalışılan 373 kilo kokaini ele geçirirken 8 şüpheliyi ise gözaltına aldı. Kolombiyalı bir şüpheli ise havalimanından ülkesine kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı.

Kolombiyalı zehir karteline geçit yok