Gündem Kurban Bayramı’na kaç gün kaldı? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Birleşecek mi, 9 gün olur mu?

Kurban Bayramı’na kaç gün kaldı? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Birleşecek mi, 9 gün olur mu?

Kurban Bayramı’na kaç gün kaldı? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Birleşecek mi, 9 gün olur mu?

Kurban Bayramı tatili için plan yapacakların en çok merak ettiği konular arasında bayram tatilinin kaç gün olacağı konusu yer alıyor. Kurban Bayramı bu yıl 9 Temmuz Cumartesi günü başlıyor ve toplamda 4 gün sürüyor. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Birleşecek mi, 9 gün olur mu? Kurban Bayramı’na kaç gün kaldı? İşte detaylar…

Kurban Bayramı tatili için hazırlıklar devam ediyor. Bayramlar hafta içine denk geldiğinde hafta sonu tatilleri ile birleşince bayram tatili 9 güne uzuyor ve bu tatil çalışanlar için büyük motivasyon kaynağı haline geliyor. Bu yıl Ramazan Bayramı’nda hafta sonu tatiliyle birlikte toplamda 5 gün tatil yapılmıştı. Şimdi gözler Kurban Bayramı tatiline çevrildi. İşte 2022 Kurban Bayramı tatili hakkında detaylar…

KURBAN BAYRAMI’NA KAÇ GÜN KALDI?

Kurban Bayramı bu yıl 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. Diyanet İşler Başkanlığı tarafından paylaşılan 2022 Dini Günler Takvimi’ne göre Kurban Bayramı tarihleri şu şekilde:

8 Temmuz 2022 Cuma: Kurban Bayramı arifesi

9 Temmuz 2022 Cumartesi: Kurban Bayramı 1. Gün

10 Temmuz 2022 Pazar: Kurban Bayramı 2. Gün

11 Temmuz 2022 Pazartesi: Kurban Bayramı 3. Gün

12 Temmuz 2022 Salı: Kurban Bayramı 4. Gün

24 Haziran 2022 Cuma günü itibariyle Kurban Bayramı’na 14 gün kaldı.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Kurban Bayramı’nda resmi tatil yarım gün arife, 4 gün de bayram olmak üzere 4 buçuk gün resmi tatil uygulanıyor. Bu yıl 8 Temmuz Cuma günü öğleden sonra başlayan Kurban Bayramı tatili, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLUR MU?

Bayram tatilleri genellikle bayramın hafta içine denk geldiği zaman hafta sonu tatilleri ile birleştirilerek 9 güne uzuyor. Ancak bu bayram hafta sonuna denk geliyor ve hafta içinde sadece pazartesi ve salı günleri bayram tatili içerisinde yer alıyor. Bu yıl Ramazan Bayramı’nda hafta içinde pazartesi-salı-çarşamba günleri bayram tatiline dahil olmasına rağmen tatil uzatılmamıştı. Kurban Bayramı için de henüz 9 gün tatil olacağı yönünde bir gelişme bulunmuyor.  

 

 

SIRADAKİ HABER