GündemMahmut Ustaosmanoğlu'nun tabutunun üzerindeki siyah örtü dikkat çekti!

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tabutunun üzerindeki siyah örtü dikkat çekti!

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tabutunun üzerindeki siyah örtü dikkat çekti!

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun bugünkü cenaze töreninde tabutunun üzerinde bulunan siyah örtü dikkat çekti. Edinilen bilgiye göre, siyah örtü Kabe örtüsünden bir parça.

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, önceki gün 93 yaşında hayatını kayatını kaybetti. Mahmut Ustaosmanoğlu, enfeksiyona bağlı rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakıma alınmıştı.

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tabutunun üzerindeki siyah örtünün anlamıMahmut Ustaosmanoğlu'nun bugünkü cenaze töreninde tabutunun üzerinde bulunan siyah örtü dikkat çekti. Edinilen bilgiye göre, siyah örtü Kabe örtüsünden bir parça.

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesi bugün Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlar da katıldı.

İsmailağa Cemaati lideri Ustaosmanoğlu'nun cenazesinde dikkat çeken bir nokta vardı. Tabutun üzerinde bulunan siyah örtünün anlamı merak edildi. Edinilen bilgiye göre, siyah örtü Kabe örtüsünden bir parça.

Mahmut Ustaosmanoğlunun tabutunun üzerindeki siyah örtü dikkat çekti

CENAZEDE TABUTUN ÜZERİNDEKİ SİYAH ÖRTÜ

İşte görüntülerde yer alıp merak edilen siyah örtünün anlamı: Müslümanların kıblesi olan Kabe'nin örtüsü her yıl yenilenir. Eski Kabe örtüsü ise parça parça farklı islam ülkelerine gönderilir. Kabe'nin içi de dışı da gül suyuyla temizlenir ve yeni Kabe örtüsü örtülür.

SIRADAKİ HABER