GündemMevsimler yer değiştirdi! Kış erken geldi

Mevsimler yer değiştirdi! Kış erken geldi

Paylaş
Mevsimler yer değiştirdi! Kış erken geldi

Erzurum'da 3 gündür devam eden sağanak yaşamı olumsuz etkilerken, Palandöken'in zirvesi yağan dolu ile beyaza büründü.

Erzurum'da kırsalda taşkınlara ve zaman zaman kent merkezinde de su baskınlarına neden olan sağanak yaşamı felç ediyor. Bugün öğlen saatlerinde yeniden başlayan yağış, Palandöken Kayak Merkezi'nde dolu ile yüzünü gösterdi.

Haberin Devamı

Beyaza bürünen Palandöken, görenleri şaşırttı. Dutçu Deresi'nin taşması ise korkulu anların yaşanmasına yol açtı. Meteoroloji yetkilileri, vatandaşları sel baskını ve taşkınlara karşı bir kez daha uyardı.

KARS'TA GÖZ GÖZÜ GÖRMEDİ

Kars’ta akşam saatlerinde sağanak ve fırtına ektili oldu. Yaklaşık 20 dakika boyunca yağan sağanak yağmur sebebiyle kent merkezinde cadde ve sokaklar su ile kaplandı. Kars bedesten bölgesine yağmura yakalanan vatandaşlar iş yerlerine sığındı. Yusufpaşa ve Sukapı mahallelerini birbirine bağlayan Kars çayı üzerindeki köprü suyla kaplanınca sürücüler zor anlar yaşadı. Faik Bey Caddesi ve İnönü Caddesi de yağmur sularıyla göle döndü. Yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşlar, tahta ve benzeri malzemeler koyarak sudan korunmaya çalıştı.

Haberin Devamı

Mevsimler yer değiştirdi Kış erken geldi

ELEKTRİK TELİ KOPTU AKIMA KAPILAN İKİ HAYVAN ÖLDÜ

Yağmurun ardından Kars’ta şiddetli rüzgar yaşamı olumsuz etkiledi. Paşaçayır Mahallesinde şiddetli rüzgâr ve sağanakla birlikte elektrik direğinden kopan kabloların temas ettiği 2 inek, akıma kapılarak öldü.

İKİ GÜN ÜST ÜSTE YAĞMUR YAĞDI

Kars'ta da iki gündür aralıklarla devam eden sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kağızman ilçesine bağlı Akçay köyünde yağan yağmur, korkutan anlar yaşattı! Gerek hayvanlara gerekse bazı tarım arazilerine zarar verdi. Kentte sağanak etkisini sürdürürken pek çok kişi kışı aratmayan günden evlerine kaçarak korundu.

RÜZGAR AĞACI KÖKÜNDEN SÖKTÜ

Şiddetli rüzgar sebebiyle Halit Paşa caddesinde kökünden sökülen bir ağaç devrildi. Ağacın devrildiği sırada yolda araç ve yaya olmaması can kaybı ya da yaralanmayı önledi. Yusufpaşa Mahallesi Muhtarı Ferit Koç, durumu belediye yetkililerine bildirerek, ağacın yerinden kaldırılması talebinde bulundu. Ardından olay yerine gelen ekipler ağacı hızar makinesi ile parçalara ayırıp kaldırdı. Yetkililer fırtına ve yağış nedeniyle vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Mevsimler yer değiştirdi Kış erken geldi

AĞRI'DA SEL FELAKETİ

Ağrı’da bir süredir devam eden sağanakta, Eleşkirt ilçesine bağlı Akyumak köyünde sel meydana geldi.

Selde yollar ve bazı araçlar hasar gördü, bazı hayvanlar telef oldu ve bir otomobil suya kapılarak sürüklendi. Otomobilin sürüklenmesi cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Haberin Devamı

İl Özel İdaresi ekipleri köyde çalışma başlattı.

Mevsimler yer değiştirdi Kış erken geldi

Doğubayazıt ilçesine bağlı Tutak köyünde de sel, bazı ahırların duvarlarının çökmesine ve evlerdeki eşyaların zarar görmesine neden oldu.

Kaymakamlık ve Kızılay ekipleri köye gelerek incelemelerde bulundu.