GündemSeçil Erzan davasında mağdurlar dinlenecek

Seçil Erzan davasında mağdurlar dinlenecek

Paylaş
Seçil Erzan davasında mağdurlar dinlenecek

Yüksek kârlı özel fon vaadiyle futbol camiasının ünlü isimlerini dolandırdığı iddia edilen banka müdürü Seçil Erzan’ın davasında mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmada tüm mağdurların hazır bulunmasını istedi. Geçtiğimiz günlerde Seçil Erzan’dan şikayetçi olan Fatih Terim başta olmak üzere dosyada adı geçen tüm müştekiler, bir sonraki celsede mahkeme salonunda olacak.

Fatih Terim’in adını kullanarak futbol camiası başta olmak üzere pek çok kişiyi yüksek kârlı fon kurulduğunu belirterek dolandırdığı iddia edilen DenizBank Levent Şubesi’nin eski müdürü Seçil Erzan’ın davasında müştekiler dinlenecek. Eski milli futbolcu ve teknik direktörler Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan başta olmak üzere Fernando Muslera, Ayhan Akman, Semih Kaya ve şikayetçi olan yeni isimlerle birlikte adı geçen toplam 29 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ve 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan’ın yargılanmasına devam edildi.

Haberin Devamı

ADI GEÇEN HERKES KATILACAK

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 7 sanıklı duruşmada, tutuklu sanıklar Seçil Erzan, Ali Yörük ve 4 tutuksuz sanık hazır bulundu. Tanıkların dinlenmesinin ardından ara kararını açıklayan ve Seçil Erzan ile Ali Yörük’ün tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, geçtiğimiz günlerde Erzan’dan şikayetçi olan Fatih Terim başta olmak üzere, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Selçuk İnan, Semih Kaya ve Buse Terim Bahçekapılı dahil toplam 29 müştekinin bir sonraki duruşmada hazır bulunmasını istedi.

ATEŞ VE AYDOĞDU’NUN TANIKLIKLARI REDDEDİLDİ

Mağdurlar, bir sonraki duruşmada hazır olmamaları durumunda zorla getirilecek. Ayrıca DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Deniz GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Aydoğdu’nun dosyaya ilişkin net bilgi sahibi olmadıkları gerekçesiyle tanık olarak dinlenmeleri taleplerini reddeden mahkeme heyeti duruşmayı 20 Eylül’e erteledi.

Haberin Devamı

‘BANA HAKAN ATEŞ’İN HABERİ VAR DEDİ’

Hakan Kıran-Tanık (İş insanı): “Seçil Erzan, bana Fatih Terim’in de olduğu yüksek getirili bir fon olduğunu anlattı. Erzan, fondan Hakan Ateş’in haberinin olduğunu söyledi. Mehmet Aydoğdu’yu aradım. Bana Seçil Hanım için ‘Başarılı bir müdürdür ama konu hakkında benim bir bilgim yok’ dedi. Bana çok tuhaf bir teklifle geldi, bilgin olsun dedim.’’

‘YAPILAN ŞEY SAADET ZİNCİRİ

Cenk İzgi-Tanık (DenizBank Teftiş Kurulu Yöneticisi): Emre Belözoğlu gibi isimler ellerinde kağıt ile gelerek, bu tutarın bankada olup olmadığını sormuşlar. Ellerindeki belgeleri görünce gerçek bir şey olmadığını anladım. Ciddi rakamlar ve şikayetler vardı ama hesaplar boştu. Bize söyledikleri tutarlarla ilgili ne giriş ne de çıkış vardı. Yapılan şeyler aslında tam olarak saadet zinciri.”