Gündem Son dakika... Hatay'da ve Burdur'da orman yangını

Son dakika... Hatay'da ve Burdur'da orman yangını

Son dakika... Hatay'da ve Burdur'da orman yangını

Hatay'ın Belen ilçesinde, henüz belirlenemeyen nedenle orman yangını çıktı. Alevlere, itfaiye ve orman ekipleri müdahale ediyor. Öte yandan Burdur'un Bucak ilçesinde de orman yangını çıktı.

Hatay’ın Belen ilçesinde ve Burdur'un Bucak ilçesinde orman yangını çıktı. Alevlere, itfaiye ve orman ekipleri müdahale ediyor. Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi'nde öğle saatlerinde Orman Yangını başladı. İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görülürken, yangının söndürülmesi için ekipler müdahale ediyor.

HATAY’DA ORMANLARA GİRİŞ YASAKLANDI

Hatay Orman Bölge Müdürlüğü, dün yaptığı açıklamada yangınlara karşı alınan tedbirler çerçevesinde kasım ayı sonuna kadar ormanlara girişlerin yasaklandığını duyurmuştu.

Yapılan açıklamada, “Yeşil vatanımızın korunması amacıyla alınan karar doğrultusunda 1 Haziran 2022-31 Ekim 2022 tarihleri arası ormanlarımıza giriş ve çıkışlar yasaklanmıştır. Tüm vatandaşlarımıza duyurulur" denildi.

 

Hatay Belen'de orman yangını Hatay'ın Belen ilçesinde, henüz belirlenemeyen nedenle orman yangını çıktı. Alevlere, itfaiye ve orman ekipleri müdahale ediyor.

 BURDUR'DA DA ORMAN YANGINI

Burdur'un Bucak ilçesinde de orman yangını çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Yangının düşen yıldırım sonucu çıktığı iddia ediliyor.

SIRADAKİ HABER