Gündem Son dakika! Küçükçekmece’deki sapık tutuklandı!

Son dakika! Küçükçekmece’deki sapık tutuklandı!

Son dakika! Küçükçekmece’deki sapık tutuklandı!

Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunan Pakistan uyruklu 18 yaşındaki M.V. tutuklandı.

İstanbul Küçükçekmece'de yaşanan korkunç olay tüm Türkiye'yi sarsmıştı. Evinin bulunduğu sokakta oyun oynayan 5 yaşındaki bir kız çocuğu cinsel saldırıya uğramıştı. Kanarya Mahallesi sakinleri sokağa dökülürken, olayın zanlısı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün titiz çalışması ile yakalanmıştı.

TUTUKLANDI

DHA'nın geçtiği flaş habere göre; Küçükçekmece'de küçük kıza cinsel saldırıda bulunan kişi tutuklandı.

Küçükçekmece Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "İstanbul Küçükçekmece’de cinsel istismar suçunun faili olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu şahıs, bugün çıkarıldığı mahkemece cinsel saldırı suçundan tutuklanmıştır" denildi.

İŞTE BAŞSAVCILIK'TAN YAPILAN AÇIKLAMANIN TAMAMI

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İstanbul Küçükçekmece'de cinsel istismar suçunun faili olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu şahıs, bugün (26 Nisan 2019 Cuma) çıkarıldığı mahkemece cinsel saldırı suçundan tutuklanmıştır.

Bilindiği gibi, Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğüne bir çocuğun istismara maruz kaldığı ihbarının yapılmasının hemen akabinde Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturmanın sağlıklı yürümesi ve mağdur çocuğun yeniden örselenmemesi için pedagog, Cumhuriyet Savcısı ve Müdafii eşliğinde mağdur çocuğun beyanı alınmış, failin eşkal bilgileri tespit edilmiştir. Soruşturmada delil olabilecek tüm bulgu ve deliller titizlikle toplanmıştır.

Ayrıca cinsel istismar suçunun faili olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu şahısla aynı evde kalan ve Türkiye'ye kaçak yollarla girdiği tespit edilen 6 kişinin de ifadesi alınmıştır. Söz konusu kişilerin olayla ilgisinin olmadığının tespit edilmesi üzerine yurt dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir. Soruşturma titizlikle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur."

SIRADAKİ HABER