GündemTansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller, son yolculuğuna uğurlanıyor

Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller, son yolculuğuna uğurlanıyor

Paylaş
Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller, son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski Başbakan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçaran Çiller Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Eski başbakanlardan Tansu eşi Özer Uçuran Çiller önceki gün Yeniköy'deki evinde kalp krizi geçirdi. 86 yaşındaki Özer Çiller, hayatını kaybetti. Çiller için bugün Levent’te bulunan Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Haberin Devamı

Öğle namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Çiller’in cenazesinin Kilyos Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi.

Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller, son yolculuğuna uğurlanıyor

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CENAZEYE KATILDI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün vefat eden eski başbakan Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller’in eşi için Levent’te bulunan Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Özer Uçuran Çiller'in cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Geçmişinden bu yana özellikle ekonomi alanında ülkede hizmetleri olan kardeşimizdi. Refikaları, eşleri Tansu hanım ülkemize hizmet etmiş hanımefendiydi. Son dönemdeki rahatsızlığı ile bu çileyi çekti.

Rabbim inşallah taksiratını tedbir eder, makamlarını ali eder. Bizler de ondan ülkemiz için elde ettiğimiz imkanları yine ülkemizin geleceği için kullanma noktasında adımlarımızı atarız. Son dönemde kendisi ile tanışma fırsatı buldum. Tüm tanıyanlarına eşlerine dostlarına sabırlar diliyorum.

Haberin Devamı

ÖZER UÇURAN ÇİLLER KİMDİR?

1937 doğumlu olan Özer Uçuran Çiller, evliliğinden sonra "Çiller" soyadını aldı. Saint Joseph Fransız Lisesi'nde okuduktan sonra Robert Kolej'de (Boğaziçi Üniversitesi) mühendislik ve yüksek mühendislik tahsilini yaptı. Amerika'da Boston ve Connecticut üniversitelerinden MBA derecesi kazanan Özer Uçuran Çiller, 1975 yılına kadar Amatek Inc. şirketinde Holding Ekonomik Kontroller Direktörü olarak görev yaptı.