Güne Başlarken | 1 Ocak 2020

Yeni yılın ilk gününden selamlar. Gününü kolaylaştırmak için birkaç bilgi verelim dedik. Hazırsan başlayalım mı?

01 Ocak 2020, Çarşamba 08:00 Son Güncelleme:
A A
Güne Başlarken | 1 Ocak 2020

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları şöyle:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Osmaniye, K. Maraş, Hatay, Nevşehir, Kayseri, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Kütahya, Nevşehir ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Ankara: Öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı °C, 5°C

İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 2°C, 6°C

İzmir: Öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı 5°C, 10°C

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 5°C, 16°C

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 8°C, 16°C

Samsun: Çok bulutlu ve yağmurlu 7°C, 10°C

Trabzon: Çok bulutlu ve yağmurlu 9°C, 11°C

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu -7°C, 0°C

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 2°C, 11°C

1 Ocak 2020 günlük burç yorumları ise şu şekilde:

KOÇ: Bugün, partnerinizle işbirliği içindesiniz. Kazançlarınızla ilgili ortak kararlar alabilirsiniz. Yaşamınızı kendi istekleriniz dahilinde yönlendirmek isteyebilir ve bu konuda yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. 

BOĞA: Maddi konularda fikrinizi söylerken çekimser kalabilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin size iyi niyetle yaklaşımlarından emin olmadan fikirlerinizi ortaya koymak istemiyorsunuz. Olaylara yaklaşımınız çok farklı. 

İKİZLER: Değerlerinizin farkındasınız. Ama bu özelliğinizi karşı tarafa aktarma konusunda güçlük çekebilirsiniz. İnatçı yapınızı vurgulayarak karşınızdaki kişiyi üzebilirsiniz. Bugünlerde yaşamınızı zorlaştırmayın. 

YENGEÇ: Enerjiniz yüksek ve ideallerinizi hiç kimseyle paylaşmak istemeyeceksiniz. Egonuzu ifade edemediğiniz zaman huzursuz ve kaprisli oluyorsunuz. Emir almamak gibi takıntılarınız olduğu için bu dönem başarıyı kucaklayacaksınız. 

ASLAN: İlginç fikirlerinizi iş konularında kullanarak çevrenizi şaşırtabilirsiniz. Kendinizi yenileme konusunda acele etmemelisiniz. Yaşantınızla ilgili güzel planlar yapmanıza rağmen değişimlerden çabuk etkileniyorsunuz. 

BAŞAK: Çalışma hayatınızın duygusal motivasyonunuzla eş değerde olduğu bir gün. Etrafınızdan çabuk etkileniyor ve problemlerinizi yaptığınız işe yansıtıyorsunuz. Bu dönem sosyal aktivitenizde canlanma söz konusu. 

TERAZİ: Araştırmacı yapınızı daha fazla zorlamanız gerekmiyor. Birlikte olacağınız topluluklarda kendi özünüze dönmek isteyebilir, bazı olaylara ilgisiz kalabilirsiniz. Düşüncelerinizin yanlış anlaşılması tarzınızla ilgili. 

AKREP: Bulunduğunuz ortamlarda kendi düşüncelerinizi savunmak zorunda kalabilirsiniz. Sabit düşünceleriniz olduğunda olaylara dar bir açıdan bakıyorsunuz. Arkadaşlarınızın sunacağı tekliflere hazır olun. 

YAY: Aşk yaşantınızla ilgili zihinsel dağınıklık söz konusu olabilir. İlgi alanınızda farklı değişimler içindesiniz. Kafanızda yeni düşüncelerin oluşmasına zemin hazırlarken ikili ilişiklerinizde zor anlar yaşayabilirsiniz. 

OĞLAK: Güneş burcunuzda ilerlerken üstünlük duyguları içinde olabilirsiniz. Toplumsal konulara eğilim gösterme ihtiyacı içindesiniz. Ailenizin sorunları önem kazanıyor. Özellikle annenizle ilgili birtakım olaylar yaşayabilirsiniz. 

KOVA: Aşk gezegeni Venüs burcunuzda ilerliyor. Yaşam coşkunuzu iki katına çıkarırken enerjinizi dengeleme konusunda uyarıyor. Her aktiviteye duygusallığınızı da aktaracaksınız. Tartışmalardan uzak kalmalısınız. 

BALIK: Yapmayı planladığınız işleriniz için yeni yapılanmalar içinde olacaksınız. Enerjinizin güçlü olduğu bir gün. İhmal ettiğiniz işlerinizin size sorun yaratmasını istemiyorsanız verdiğiniz sözleri yerine getirmelisiniz.

Günün sorusu

Dr. Haydar Dümen, cinsellikle ilgili sorularınızı yanıtlıyor. İşte günün sorusu:

58 yaşındayım ve 34 senelik evliyim. Haftada 3-4 kez ilişkide bulunuyorum. İlişkide hem kendimi hem eşimi tatmin ediyorum. Eşim de “Yetmiyor, her gece olmaz mı?” diye sitem ediyor. Acaba haklı mı?

Cevaplar için tıklayın...

Bugün:

 • New York ile Boston arasında düzenli posta servisi başladı. 1673
 • Londra'nın en eski gazetesi The Times yayınlanmaya başladı.. 1788
 • Penaltı, İngiltere Ligi'ndeki Stoke City-Notts maçındaki tartışmalar üzerine kural kitabına girdi. 1891
 • Türkiye Futbol Federasyonu kuruldu. 1923
 • Anadolu demiryolu hattı ile Haydarpaşa Limanı millileştirildi. 1929
 • Varlık Vergisi tahsilatı 11 milyona liraya ulaştı. 1943
 • Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu yürürlüğe girdi. 1952
 • Avrupa Topluluğu kuruldu. 1958
 • İlk meteorolojik uydu Tiros Amerika Birleşik Devletleri tarafından fırlatıldı. 1960
 • ''Anadol'' marka otomobil piyasaya sürüldü. 1967
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde televizyonda sigara reklamları yasaklandı. 1971
 • Hindistan havayollarına ait Boeing 747 tipi bir yolcu uçağı, Bombay açıklarında havada infilak ederek denize çakıldı; 213 kişi öldü. 1978
 • Şehir içi yollarda sürücüler ve ön koltukta oturanlara emniyet kemeri takma zorunluluğu getirildi. 1992
 • Schengen Antlaşması yürürlüğe girdi. 1992
 • Çekoslovakya'nın varlığı sona erdi; Çekler ve Slovaklar birbirlerinden ayrıldılar. 1993
 •  Avrupa'nın "tek pazar düşü" gerçekleşti. Kuzey Kutbu'ndan Akdeniz'e, Avrupalılar pasaportsuz seyahat edebilecek. 1993
 • Avrupa'da tek para birimine geçildi. Yeni Euro banknotları 01-01-2002'de, dolaşıma çıkacak. 1999
 • Türk Medeni Kanunu ile Türk Medeni Kanununun Yürürlüğü ve Uygulama Şekli Hakkındaki Kanun yürürlüğe girdi. Koca, ''evin reisliği''ni kaybetti. 2002
 • Yeni Türk Lirası kullanımına başlandı. 2005
 • Bulgaristan ve Romanya, resmen AB üyesi oldular. 2007

Ne yapsak?

 • Sema Töreni Sema ve Tasavvuf Topluluğu, Galata Mevlevihanesi Müzesi'nde... Galata Mevlevihanesi
 • Bir şizofrenin iç dünyasının anlatıldığı "Bir Delinin Hatıra Defteri" oyununu bir de Metin Zakoğlu yorumuyla izlemek için Cafe Theater'da yerinizi alın. Cafe Theater
 • Andy Warhol ve Pop Art UniqExpo’da. Uniq Expo


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye 2020'ye merhaba dedi! Yeni yıl tüm yurtta coşkuyla kutlandı