Güneş altında alkol tüketmenin zararları

Kumsalda güneşlenirken serinlemek istediğimizde ilk aklımıza gelen şey alkollü soğuk bir içecek tüketmek oluyor. Ancak güneş altında alkol tüketmenin zararları sandığımızdan da fazla

02 Temmuz 2017, Pazar 21:55
A A
SUSUZLUĞU ARTTIRIR

SUSUZLUĞU ARTTIRIR

Alkolün en bilinen etkisi vücuttaki su deposunu kurutmasıdır. Siz keyifle içkinizi yudumlarken aynı zaman bu sıcakta çok değerli olan vücut sularınızdan eksiltiyor olursunuz. Bu da ağız kuruluğu ve baş ağrısı gibi sıkıntılara yol açabilir.  

ENERJİ DÜŞÜKLÜĞÜNE YOL AÇAR

ENERJİ DÜŞÜKLÜĞÜNE YOL AÇAR

Alkol tüketimi ilk başta eğlenceli bir hal getirse de aslında vücudu son derece yoran bir durumdur. Birkaç kadeh içtikten sonra ağırlaşan gözleriniz ve eğilen sırt bölgeniz bunu size anlatmaya çalışır. Siz bu uyarıları dinleyin ve devam etmemeye özen gösterin.  

HIZLI KİLO ALDIRIR

HIZLI KİLO ALDIRIR

Yazın tüketilen alkol içerdiği yüksek kalori nedeniyle kilo almayı hızlandırıyor. 1 gramında ortalama 7 kalori bulunan alkollü içeceklerin bazıları içerdikleri karbonhidratlar nedeniyle bütün diyet programınızı alt üst edebilir ve yazlık kıyafetlerinizi giyerken ufak engeller yaratabilir.  

UYKUSUZLUĞU TETİKLER

UYKUSUZLUĞU TETİKLER

Gündüz güneş altında alınan alkol, gece uykusuzluk olarak size geri dönebilir. Kana karışan alkolün miktarına göre vücut onu dışarı atmak için yoğun çaba sarf eder. Bu ağır çalışma esnasında beyin derin uykuya geçmez ve hep tetikte içine giren zehrin atılmasını bekler.  

DEPRESYONU TETİKLER

DEPRESYONU TETİKLER

Alkol su rezervlerinizi kuruttuğu gibi dopamin ve serotonin depolarınıza da saldırır. Uzaklara dalan gözlerinizin ve derin derin iç geçirmelerin nedenini daha iyi anlamışsınızdır umarız.  

KALP KRİZİ RİSKİ OLUŞTURUR

KALP KRİZİ RİSKİ OLUŞTURUR

Aşırı güneş ışığına maruz kalmak zaten başlı başına risk oluşturuyorken, bu durumu alkol alarak iyiden iyiye zorlaştırabilirsiniz. Kan seviyesindeki ani değişimler ve aşırı yorgunluk sonucu istenmeyen kalp atakları yaşama ihtimalinizi güçlendirirsiniz. (Kaynak:Hürriyet)

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.