Güneş gözlüğü seçerken yüz şeklinizi dikkate alın

Güneş gözlüğü seçmek bazı kişiler için oldukça zor. Yüz şeklinize en uygun güneş gözlüğünün hangisi olduğunu bulmak için bazı tüyoları sizler için derledik. Yüz şekline göre gözlük nasıl seçilir? İşte gözlük seçimi için önemli ipuçları

05 Haziran 2021, Cumartesi 16:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Güneş gözlüğü seçiminde yüz şeklinize odaklanmalısınız.

Güneş gözlüğü seçiminde yüz şeklinize odaklanmalısınız.

Bazı yüzlere hemen hemen her çeşit gözlük yakışırken bir çoğu için bu hiç kolay değil Gözlük seçimi yüz şekline göre yapıldığında çok daha hızlı bir şekilde yüzünüze yakışan gözlüğü bulabilirsiniz. Öte yandan bir süre ara ara gözlükçüye giderek deneme yapmak, farklı gözlük çeşitlerinin yüzünüzde nasıl durduğunu anlamak iyi gelecektir ve ilerleyen süreçteki güneş gözlüğü seçimlerinizi hızlandıracaktır.

Yuvarlak yüz

Yuvarlak yüz

Yüzü yuvarlak olan kişilerin çene ve yanakları daha çok dikkat çeker. Tercih edilmesi gereken çerçeve yüzden daha geniş olmalı ve düz hatlı ya da köşeli çerçeveler tercih edilmelidir.

Üçgen yüz

Üçgen yüz

Üçgen yüz şakak bölgesinde geniştir ve çeneye doğru inildikçe hafifçe daralır. Tercih edilmesi gereken güneş gözlüğü çerçevesi yuvarlak hatları olan nispeten büyük gözlüklerdir. Size mistik bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

Oval Yüz

Oval Yüz

Oval yüzde, yüz biraz uzun ve orantılıdır çene ise hafif yuvarlaktır. Tercih edilmesi gereken çerçevenin boyutlaru yüze uygun olmalı ya da çok hafif geniş olmalıdır. Oval yüz birçok gözlük çeşidinin yakıştığı bir yüz şeklidir. Gözlüğün büyüklüğü elmacık kemiklerini hafif geçebilir. Farklı stiller deneyin, oval yüzünüzde harika duracağına emin olabilirsiniz.

Kare Yüz

Kare Yüz

Kare yüzlerde çene kemiği hattı ve elmacık kemikleri çıkıktır. Bazı yüzlerde köşeli alın dikkat çeker. Oval ve yuvarlak gözlükler yüzün sertliğini alarak size daha yumuşak ve naif bir hava verir. Orantılı kare yüzü olan kişilerin alternatif gözlük çerçevelerini denemesi de hoş sonuçlar verecektir... Kalpli gözlüklere ne dersiniz?

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu kış ayaklar çok havalı!