Güney Amerika Kupası, düşen uçaktaki Chapecoense takımına verildi

Güney Amerika Kupası, düşen uçaktaki Chapecoense takımına verildi

Güney Amerika Kupası Copa Sudamericana, finalin ilk maçına giderken düşen uçakta futbolcularının büyük kısmını kaybeden Brezilya takımı Chapecoense'ye verildi

06 Aralık 2016, Salı 08:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kolombiya'da düşen uçakta 19'u Chapecoense futbolcusu olmak üzere, 71 kişi hayatını kaybetmişti. Takım Copa Sudamericana finalinde Kolombiya'nın Atletico Nacional takımı ile yapacağı ilk maç için Medellin'e gidiyordu.

BBC Türkçe'nin haberine göre Güney Amerika Futbol Konfederasyonu Conmebol, kupayı, Atletico Nacional takımının başvurusu üzerine, final maçları oynanmadan Brezilya temsilcisine verdi.

Copa Sudamericana, futbolda Güney Amerika'daki ikinci büyük kupa. Chapecoense takımı 2 milyon dolar para ödülü de alacak. Conmebol, Atletico Nacional takımına da "Fair Play" ödülü ve 1 milyon dolar verecek.Final maçı, küçük bir kentten gelerek son iki yıl içerisinde önemli başarılara imza atan Chapecoense'nin tarihindeki en önemli karşılaşma olarak görülüyordu.

Düşen Brezilya uçağının pilotunun, uçak düşmeden önce kontrol kulesi ile yaptığı görüşmelerin ses kayıtlarına
göre uçağın pilotu 'bir elektrik arızasından' ve 'yakıtının bitmesinden' bahsediyor ve iniş izni istiyor.

Kazadan 3'ü Chapecoense takımından olmak üzere 6 kişi kurtuldu. Kazanın ardından 10 binden fazla kişi kulübe üyelik başvurusunda bulundu.

Hayatını kaybedenlerin ailelerine destek için Ocak ayı sonunda Brezilya ve Kolombiya takımları da dostluk maçı yapacak.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milli güreşçilerden İtalya'da 11 madalya