Güney Kaliforniya’da binlerce kişi elektriksiz kaldı

07 Temmuz 2018, Cumartesi 17:17
A A

ABD’nin Kaliforniya eyaletinin güneyindeki aşırı sıcaklar yangınlara sebep oldu. Güney Kaliforniya’da aşırı sıcakların yangına sebep olurken binlerce kişi elektriksiz kaldı. San Diego bölgesinde yangınların tehlikeli hale gelmesiyle olağan Üstü Hal ilan edildi. San Bernardino Ulusal Ormanı yakınlarında çıkan Valley Yangını ve Santa Barbara yakınlarındaki Goleta bölgesinde çıkan Holiday yangınlarına bölgelerde zorunlu tahliye emri verildi. 

Goleta bölgesinde 20 den fazla ev yangına teslim olurken Santa Barbara Bölge Şerifi tarafından yapılan açıklamada yangının bir evde başladığı ve rüzgârın da etkisi ile yakıdaki çalılıktan beslenerek yayıldığı açıklandı. Bölgede rüzgârın hızı saatte 73 kilometreyi buluyor. 

Bölgedeki yangına 30'dan fazla itfaiye aracı, iki gece uçuş donanımına sahip helikopter ve yüzlerce itfaiye görevlisi katılıyor.

Bölgede yaşanan aşırı sıcaklar yaşamı da olumsuz etkiliyor. Güney Kaliforniya'daözellikle Los Angeles County, San Fernando Valley, Orange County ve Inland Empire bölgelerinde olmak üzere 82 bölgede 20 binden fazla kişi elektriksiz kaldı. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.