Güney Kore lideri Moon Jae-in: Trump Nobel Barış Ödülü'nü kazanmalı

Geçtiğimiz hafta dünya kamuoyunun gözü Kore'deydi... Kuzey Kore ile Güney Kore arasında 50 yılı aşkın bir süredir bitmek bilmeyen savaşa rağmen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ve ve Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in bir araya gelmişti. Güney Kore lideri Moon Jae-in bugün, "Trump Nobel Barış Ödülü'nü kazanmalı" dedi

30 Nisan 2018, Pazartesi 14:04
A A
Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki tarihi yakınlaşmanın yankıları devam ederken, bugün Güney Kore’den bir açıklama geldi. Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, ABD Başkanı Donald Trump’ın Nobel Barış Ödülü’nü kazanması gerektiğini söyledi.

Devlet Başkanlığı ofisinden bir yetkili, Devlet Başkanı Moon’un kabinesine yaptığı açıklamaları aktardı. Moon’un, “Bizim ihtiyacımız olan şey barış. Başkan Trump, Nobel Barış Ödülü kazanmalı” dediği belirtildi. Trump son dönemde bölgenin normalleşmesi için açıklamalarda bulunmuş ve Mayıs ayının sonu ve Haziran ayının başında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşeceğini duyurmuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.