Günler önce uyarmışlardı... Florence Kasırgası'ndan acı haberler gelmeye başladı

Florence Kasırgası, saatteki hızı 150 kilometreyi bulan rüzgar, yoğun yağış ve "felaket" düzeyinde sel uyarılarıyla birlikte ABD'nin doğu kıyılarına ulaştı. Kuzey Carolina’da 1'i bebek 4 kişi hayatını kaybetti. 600 bin kişiye elektrik ulaştırılamıyor

14 Eylül 2018, Cuma 18:36 Son Güncelleme:
A A

Bölgede 3 günde 8 aylık yağmur bekleniyor. Federal Acil Durum Yönetim Kurumu Başkanı Brock Long, "İç bölgelerdeki sel felaketleri çok sayıda kişinin ölümüne neden olabilir ve bu felaketlere tanıklık etmek üzereyiz" dedi.

Kasırganın merkezi Kuzey Carolina'daki Wrightville Beach'e vardı. 

Daha önce ulaşan kasırga bulutlarının dış çeperleri kıyı bölgelerinin suyla kaplanmasına neden olurken, New Bern kentindeki çok sayıda kişinin kurtarılmayı beklediği bildiriliyor.

Bir milyondan fazla kişi için tahliye emri verildi.


Eyalet valisi yaptığı açıklamada 1'i bebek 4 kişinin hayatını kaybettiği, 600 bin kişiye elektrik ulaştırılamadığını belirtti.

Kuzey Carolina'nın New Bern kentinde de kasırganın yol açtığı su baskınları sebebiyle 200 kişi kurtarılırken 150 kişi de mahsur kaldı. 

ABD'nin doğu yakasında binden fazla uçuş iptal edildi. 

Kuzey Carolina'nın Jacksonville otelinin çatısının çökmesi sonucu da 60 kişi tahliye edildi. 

ABD Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA) görevlisi Jeff Byard, yaptığı açıklamada, kasırganın yol açtığı yağmur ve dalgaların 24 ila 36 saat daha süreceğini belirtti. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.