Günlerdir merak edilen sınav sonuçları açıklandı!

Günlerdir merak edilen sınav sonuçları açıklandı!

PTT sınav sonuçları açıklandı. Gece saatlerinde açıklanan sınav sonuçlarının ardından on binler PTT'nin duyurular kısmına akın etti. PTT sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

20 Eylül 2018, Perşembe 08:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

PTT'nin Twitter destek hattı geçen hafta, 2018/1 PTT sınav sonuçlarının 20 Eylül'de açıklanacağını duyurmuştu. Duyurunun ardından adaylar sabırsızlıkla sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklandı. Ve gece saatlarinde PTT sınav sonuçları erişme açıldı.

PTT SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SONUÇLARA İTİRAZ EDİLEBİLECEK

Yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna ilişkin itirazlar, sonuçların yayınlandığı günü takip eden 7 (yedi) gün içerisinde yapabilecek. Yazılı ve sözlü sınav sonucu itirazına ilişkin hususlar sınav sonuçlarının yayınlandığı tarihte adayların erişimine açılacak.

KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Sınavda; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonlarına başvuranlardan yazılı ve sözlü sınav sonucunda 70 puan ve üstü alanlar; Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (PTT'de çalışan firma elemanı), Postacı, Postacı (PTT'de çalışan firma elemanı) pozisyonlarına başvuranlardan yazılı sınav sonucunda 60 puan ve üstü alanlar başarılı sayılacak.

GÖREVE BAŞLAMALAR NE ZAMAN OLACAK?

Yazılı ve sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, yazılı ve sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren belirli dönemler halinde en geç bir sene içinde başlanılacak.

Yazılı sınav sonucunda müşteri ilişkilerinin ön planda olduğu gişe ve büro görevlisi ile postacı pozisyonlarına atanmaya hak kazanan adaylara uygun psikometrik inceleme yaptırılacak ve sonucuna göre atamaları yapılabilecektir. Ancak belirtilen testi yaptırmayan adayların atamaları yapılmayacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Valilik duyurdu: Orman yangını kontrol altına alındı