Günlük hayatta yapılan yanlışlar

Bakım için yaptığımız ve masum görünen birçok şey çoğu zaman sağlığımızı tehlikeye atabiliyor. Yüzümüzü havluyla kurutmaktan, banyoda traş bıçağı bulundurmaya kadar birçok alışkanlık sağlığımızı tehdit edebiliyor. Bizler de sizler için masum görünen ancak sağlığınızı tehdit eden o alışkanlıkları araştırıp bir araya getirdik.

04 Ekim 2019, Cuma 13:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Oje sürmek

Oje sürmek

Koyu ojeler, özellikle de daha ucuz markalardan olanlar, tırnaklarınızı lekeleyebilecek güçlü boyalara sahiptir.

Sonuç olarak, tırnaklarınız hastalıklı sarı bir renkte görünecektir . Bununla mücadele etmek için, genel olarak daha az oje sürmeyi, sürdüğünüz zamanda daha kaliteli malzemeleri kullanmayı denemelisiniz.


Yüzünüzü havluyla kurulamak

Yüzünüzü havluyla kurulamak

  Yüzümüzü temizledikten sonra havlu kullanmamız normaldir, ancak bu güzelliğimize aykırı olabilir. Havlu bakteri ve mikroplar için iyi bir üreme alanıdır. Havlu'nuzu bir kereden fazla kullandığınızda, sivilce riskini arttırırsınız.

Sıcak duş almak

Sıcak duş almak

Sıcak suyla duş almak hemen hemen herkesin hoşuna gider. Ancak bu davranış oldukça zararlıdır. Cildinizde kuruluğa saçınızın ise donuk ve bakımsız görünmesine neden olmaktadır. 


Traş bıçaklarını nemli alanlarda bırakmak

Traş bıçaklarını nemli alanlarda bırakmak


Nemli bir alanda bırakılan traş bıçağı paslanmaya meyillidir.  Ve bir sonraki kullanımda, kötüleşen bir tıraş bıçağı ile tahrişe daha yatkın olacaksınız. Bunun yerine, kullandıktan sonra usturayı kurulayın ve silin ve duşunuzdan çıkarın.


Yastık kılıfını değiştirin

Yastık kılıfını değiştirin


Açıklanamayan cilt sorunlarından muzdaripseniz, cevap düşündüğünüzden daha yakın olabilir. Yastık kılıfınızı 2 veya 3 günde bir değiştirmek ter, yağ, ve diğer bakterilerin gece cildinize bulaşmasına engel olur. 


Özellikle sivilce eğilimli cilde sahip kişiler için, yastık kılıfınızı her gün değiştirmeniz bile önerilir.


Balenli sütyen kullanmak

Balenli sütyen kullanmak

Sütyenin kendisi problem olmasa da, uyurken balenli birini giymek cilt tahrişine neden olabilir ve geceleri meme dokunuzu sıkıştırabilir. Bu durum meme sağlığı açısından oldukça sakıncalıdır.

Her gün 1 çay kaşığından fazla tuz kullanmak

Her gün 1 çay kaşığından fazla tuz kullanmak


Tuzlu yiyecekler yemeye alışkınız, hatta alımını kontrol etmeyi denemiyoruz bile. Tuz ayrıca peynirde, sosislerde ve hazır yiyeceklerde olabilir.

Tuz alımını azaltmak, kan basıncınızı düşürmenize yardımcı olabilir! Araştırmacılar düşük tansiyon kadınlar daha az sarkık yüz cilde sahip olduğunu söylüyorlar.


Bacak bacak üzerine atmak

Bacak bacak üzerine atmak


Zamanımızın çoğu oturmaya harcandığından, iyi bir duruşa ve uygun oturma pozisyonuna sahip olmak önemlidir. Bacak bacak üzerine atmak rahat görünse de, bacaklarınızdaki sağlıklı kan dolaşımına zarar verir.


Sıkı kot pantolon veya tozluk gibi dar giysilerle birleştiğinde, kötü duruş ve hafif kan basıncı için kendinizi riske atmış olursunuz .


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlk yardımda doğru bilinen 10 yanlış!