Gurbetçilere önemli uyarı

Gurbetçilerin, dönüş çilesi yaşamamak için, yola çıkmadan önce 'www.trakyagumruk.gov.tr' üzerinden canlı kamera görüntüleri ve yoğunluk istatistiklerini takip ederek, duruma göre diğer kapıları tercih etmeleri istendi

16 Ağustos 2013, Cuma 17:16
A A

Trakya Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü, Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki yoğunluğa dikkati çekerek, gurbetçilerin yola çıkmadan önce "www.trakyagumruk.gov.tr" üzerinden canlı kamera görüntüleri ve yoğunluk istatistiklerini takip ederek, duruma göre diğer kapıları tercih etmeleri istendi.

PERŞEMBE VE CUMA YOĞUNLUK


Müdürlükten yapılan açıklamada, Kapıkule’de pasaport ve gümrük işlemlerinin çok kısa sürede tamamlandığı belirtilerek, Kapıkule’nin karşısındaki Bulgaristan Kaptan Anreevo Gümrük Kapısı’ndaki inşaat çalışmalarının tamamlanmaması, kapasitesinin sınırlı olması ve Bulgar polis memurları tarafından yasadışı göçmen kaçakçılığına karşı sıkı kontrol yapılması nedeniyle perşembe ve cuma günleri Kapıkule’de yoğunluk yaşandığı kaydedildi.

BU GÜNLERİ TERCİH ETMEYİN


Açıklamada, yoğunluktan etkilenmek istemeyen gurbetçilerin yurt dışı dönüşlerinde, perşembe ve cuma günlerini tercih etmemeleri ve bu günlerde çıkış yapmak zorunda olanların yola çıkmadan önce "www.trakyagumruk.gov.tr" üzerinden canlı kamera görüntüleri ve yoğunluk istatistiklerini takip ederek, yoğunluk durumuna göre diğer kapıları tercih etmeleri istendi.

Gurbetçilerin yoğunluk durumuna göre, Hamzabeyli, Pazarkule, İpsala veya Dereköy Gümrük Kapıları’nı kullanabileceği bildirildi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.