Gurbetçiyle konuşmak ucuzlayacak

Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, yurtdışındaki vatandaşlara sanal bir Türkiye numarası vereceklerini, bu numarayla çok ucuza konuşma yapılabileceğini söyledi

21 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

BÜYÜME HEDEFİ YÜZDE  5

Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, 2010’da ADSL ve mobil telefon gelirlerini büyüterek, grup şirketlerinin toplam gelirlerini yüzde 5 artırmayı planladıklarını bildirdi. “Sabit hat tarafında pozisyonumuzu korumayı hedefliyoruz” diyen Doany, bu hedefe ulaşmak için gurbetçilere özel bir hizmet çıkaracaklarını bildirdi. Doany, “Yurtdışındaki vatandaşlar için sanal bir Türkiye numarası oluşturacağız. Bu numaraları kullanarak Türkiye’yi çok ucuza arayabilecekler” dedi.

İNTERNETE YÜKLENECEK

Paul Doany, Türk Telekom’un 9 aylık bilanço rakamlarını açıkladı. Bu dönemde grubun satış gelirleri yüzde 3 artarak 7.8 milyar lira, net kârı 1.3 milyar lira oldu. Doany, yılın son üç ayındaki performansın da grubun tahminleriyle uyumlu ilerlediğini belirtti. Geleceğe ilişkin olarak, internet sağlayıcılarda çok iyi büyüme fırsatı olduğunu söyleyen Doany, hane halkında şu anda yüzde 30’larda olan ADSL kullanımını kısa sürede yüzde 40’lara çıkarabileceklerini bildirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.