Gürsel Tekin: Davutoğlu, saraydan korkuyor

Gürsel Tekin: Davutoğlu, saraydan korkuyor

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirerek, "Ben şimdi Konya'dan sayın Davutoğlu'na çağrıda bulunmak istiyorum. Sayın Davutoğlu, ben biliyorum aslında sen hesap sormak istiyorsun. Ama saraydan korkuyor. 17-25 Aralık'ın hesabını soralım. Sana söz veriyoruz hangi paralel varsa, bunun tamamının hesabını hep beraber soralım" dedi

07 Nisan 2015, Salı 22:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinin Konya İl Başkanlığı’nın milletvekili aday tanıtıp toplantısına katıldı. Ak Parti Milletvekili aday listesini eleştiren Gürsel Tekin, şunları söyledi:
"Listelerin bir kısmı basına sızdı, sizlerde görüyorsunuz. Damatlar, yeğenler, dünürler. Türkiye’nin geldiği duruma bakın? Kazara sayın Kılıçdaroğlu, damadını gösterseydi biz kıyameti koparırdık. Şimdi kaç damat çıkacak bilmiyorum. Şu ana kadar 2 damadı gördük. AKP’lilerde damat olmakta büyük şans haline geldi. Özellikle bizim gençleri de uyarıyorum. Aman ha ciddi servette var, sadece vekillik anlamında değil."

TRT’ye tepki
Gürsel Tekin, salonda gazeteciler arasında TRT’nin olmadığını fark edince tepki gösterdi. Tekin, "Devlet televizyonu yok mu? TRT nerede? Şimdi bunlar neye inanıyorlar. Bunlar ne Allah’a inanırlar, ne peygambere inanırlar. Hiçbir şeye inanmazlar. Bunların inandıkları tek şey var paradır. Lanet olsun sizlere. Niye yok bu TRT. Parasını kim ödüyor. O paralarımızın tamamı haram olsun. Yedi  sülalenize haram olsun." dedi.

CHP hakkında kitap basılıp gazateyle Türkiye'ye dağıtılacak iddiası
Gürsel Tekin, CHP aleyhine bir kitap basılıp bir gazete tarafından Türkiye geneline dağıtılacağını iddia etti. Tekin, şöyle konuştu: "
"Beni bir din adamı aradı. Bana rahat konuşabileceğim bir telefon numarası verebilir misiniz? dedi.  Sonra konuştuk. ’Başkanım şu an da bir matbaada CHP ile ilgili kitap basılıyor. Ne kitabı basılıyor? Tabi içerisinde hangi rezillikler var, onu bilmiyorum. Bu kitap basılacak ve bir gazeteyle Türkiye’ye dağıtılacak’ dedi. Biz de o gazeteyi aradık ve böyle bir şey varsa bunun bedelinin ağır olacağını söyledik kapattık. Önümüzdeki günlerde CHP ile ilgili ve diğer partilerle ilgili çok çirkin kampanyalar yapabilirler. Hiç önemli değil, hiç korkumuz yok. Yapmazsanız namertsiniz, şerefsizsiniz haysiyetsizsiniz."


"Davutoğlu hesap sormak istiyor, ama saraydan korkuyor"
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştiren Gürsel Tekin, "Ben şimdi Konya’dan sayın Davutoğlu’na çağrıda bulunmak istiyorum. Sayın Davutoğlu, ben biliyorum aslında sen hesap sormak istiyorsun. Ama saraydan korkuyor. 17-25 Aralık’ın hesabını soralım. Sana söz veriyoruz hangi paralel varsa bunun tamamının hesabını hep beraber soralım." diye konuştu.

DHA - Hasan DÖNMEZ
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, madalya kazanan milli sporcularla iftar yaptı