Güvenilir, arkadaş canlısı ve iletişim ustası: Amerika'nın köpek başkanları

Güvenilir, arkadaş canlısı ve iletişim ustası: Amerika'nın köpek başkanları

Köpeklerin başkan olabileceği bir dünya düşünün. California, Minnesota, Colorado ve Kentucky'deki küçük kasabaların hepsinde köpek belediye başkanları vardı. Hatta 2014'te Frida isimli Chihuahua cinsi köpek, San Francisco'da bir günlüğüne başkan ilan edilmişti.

22 Şubat 2020, Cumartesi 16:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD'de bu zamana kadar 9 köpek belediye başkanı seçildi. California, Minnesota, Colorado, Kentucky ve San Francisco'daki küçük kasabaların hepsinde köpek belediye başkanları vardı. Köpek çoğu zaman figür amaçlı başkan seçiliyor. Seçimler, hayvan barınakları ya da kasabalar için para toplamak için kullanılıyor. Başkan seçilen köpekler de, belediye ofislerinde yaşamaya başlıyorlar. ABD'de ayrıca 3 keçi ve bir kedi de belediye başkanı seçilmişti. İşte Amerika'da başkan seçilen köpeklerden 6'sı.

Siyah bir Labrador-Rottweiler olan Bosco, 1981-1994 yılları arasında California'nın Sunal kentinde belediye başkanıydı. Bosco'nun başkan olmak için vaadi, 'her yemekte bir kemik, her ağaçta bir kedi ve her köşede bir yangın musluğu' olmasıydı. 1994'te ölene kadar 13 yıl boyunca kasabasına hizmet etti. Busco, 1987'de bir hafta boyunca kaybolmuş, ancak gizemli bir şekilde iki yeni pire tasmasıyla geri dönmüştü.Border collie cinsi olan Lucy, Kentucky'nin Rabbit Hash kasabasındaki ilk kadın başkandı. 2008-2016 yılları arasında görev yaptı. Rabbit Hash, anonim bir topluluk olarak geçiyor ve aslında belediye başkanına ihtiyaç duymuyor. Onun yerine insanlar 1 dolar ödeyip istedikleri kadar oy veriyorlar. Toplanan bağışlar da kasabanın gelişimi için harcanıyor.Brynneth Pawltro, 2016'da Lucy'nin yerine geçerek Rabbit Hash belediye başkanı oldu. Rabbit Hash'ta köpeklerin başkan seçilmesi olayı 1998'de seçilen Goofy adlı bir köpekle başlıyor. Goofy'nin yerine siyah bir labrador olan Junior Cochran, onun yerine de Lucy seçilmişti.

Golden retriever cinsi Max, 2013'te California'da başkan seçildi. Maximus Mighty-Dog Mueller II olarak da bilinen Max II, görevini başka bir golden retrieverdan devraldı. Kasabada yapılan seçimlerde toplanan bağışlar, hayvan kurtarma çalışmaları için kullanıldı. Max, hafta sonlarını bir kamyonetin arkasındaki yolda geçirerek halka karışıyordu. Her zaman şapka ve kravatla gezinirdi.

Duke, ilk kez 2014 yılında Minnesota, Cormorant Village'ta belediye başkanı seçildi. Daha sonraki seçimlerde, üç kez yeniden seçildi. Duke, yerel kafelerde takılıyor ve geçit törenlerine mutlaka katılıyordu. Şubat 2019'da hayatını kaybetti.


Dişi bir chihuahua olan Frida, 2014'te bir gün boyunca San Francisco belediye başkanıydı. Frida, 2014 yılında San Francisco'daki en güçlü köpek oldu. Sahibi Dean Clark, kentin hayvan bakım ve kontrol departmanı için bir yardım toplantısında en yüksek bağışı yaptı.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Köpekler için en sağlıklı 5 atıştırmalık