Güvenilir Kişiler Uygulaması AppStore’da

Güvenilir Kişiler Uygulaması AppStore’da

Geçtiğimiz yıl Google’ın Android kullanıcıları için yayınladığı “Güvenilir Kişiler” uygulaması Apple platformlarına da giriş yaptı

01 Ağustos 2017, Salı 19:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Uygulama, bir süredir aile fertleri ve yakın arkadaşlar arasında güvenlik amaçlı konum paylaşımı yapmaya müsaade ediyordu. Google bugün yaptığı açıklamayla uygulamayı AppStore kullanıcılarına da ücretsiz olarak sundu.

Çevrimdışı dahi çalışabiliyor

TrustedContacts olarak da bilinen uygulamanın en çarpıcı özellikleri arasında çevrimdışı olarak da çalışabilmesi yer alıyor. Konumunuz belirli aralıklarla internete yüklenerek takip sağlanıyor. İsterseniz seçtiğiniz kişiler konumunuzu görmek istediğinde anında görebilirler, isterseniz de sizin onayınızdan geçtikten sonra paylaşılır. Hatta belirli bir süre isteğe cevap vermezseniz konum kendi kendine paylaşılır.

Dahası, kendinizi güvende hissetmediğiniz anda güvenilir kişilerinize konumlu güvenlik bildirimi gönderebilirsiniz. Ancak bu son saydığımız şimdilik özellik iOS kullanıcıları için mevcut değil. Bunun haricinde Android kullanıcıları yalnızca e-posta üzerinden kişi ekleme seçeneğine de sahipler. İlerleyen günlerde iOS kullanıcıları da bu özelliklerden nasiplenebilir.

Ücretsiz, Türkçe Desteği de var

Uygulama her iki platform için de ücretsiz şekilde yayında. Google, uygulama için 9 dil desteği daha sundu fakat Türkçe bu listenin içerisinde değil zira Türkçe desteği uzun süredir kullanılabiliyor.
 

3G’li Nokia 3310 geliyor!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar