Güzel olduğu için işten kovulmuş!

Fiziksel güzelliğin iş bulma ve kariyerinde yükselme konusunda işe yüzde yüz işe yaradığına inanıyorsanız bir kez daha düşünün.. Çünkü, 24 yaşındaki İngiliz kadın Emma Hulse, tam da bu yüzden işini kaybettiğini ileri sürdü

20 Şubat 2017, Pazartesi 11:03
A A

Hulse, patronunun "fazla güzel" göründüğü gerekçesiyle işine son verdiğini iddia etti.

Genç kadın patronunun kendisine "Sen podyuma çıkmıyor musun? " diye sorduğunu anlatarak "Bana birlikte bir şeyler içmeyi önerdi ve sonra da eve gönderdi" diye konuştu.

Genç kadının serbest yapımcı asistanı olarak görev yaptığı Unit TV'nin yöneticileri ise olayın araştırılıp doğrulandığını söz konusu bölüm şefinin artık kendileriyle birlikte çalışmadığını açıkladı.

Unit TV, söz konusun yöneticinin sadece üç ay önce işe alındığını da ekledi. Emma Hulse, daha önce başına hiç böyle bir olayın gelmediğini belirterek "Güzel göründüğüm için böyle işten çıkarıldığım hiç olmamıştı" diye konuştu.

 Hulse, işe giderken dudak boyası sürdüğünü söyleyerek "Ancak bu, iş için uygunsuz değildi. Çalışırken tişört ve pantolon giyiyordum, bu görüntünün de uygunsuz olduğunu sanmıyorum" dedi. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.