Güzel ve Çirkin filmine Rusya’dan sınırlama

Bill Condon'ın merakla beklenen filmi 'Güzel ve Çirkin', Rusya'da 'yetişkin film' ibaresi ile izlenecek

11 Mart 2017, Cumartesi 15:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rusya'da ‘Güzel ve Çirkin’ filmi ile ilgili yapılan tartışmalar, filmin ‘ 16’ ibaresiyle gösterime girmesi kararı alınmasıyla sona erdi. 1991 yapımı animasyonun Disney tarafından yapılan canlı bir uyarlaması olan ve Güzel ve Çirkin, eşcinsel bir karaktere sahip.

Rusya'da iktidar partisi milletvekii Vitali Milonov, Kültür Bakanı Vladimir Medinski'den, geçtiğimiz hafta eşcinsel bir karaktere yer vereceği duyurulan ‘Güzel ve Çirkin’ uyarlamasını ülkede yasaklamasını istemişti. Medinski ise, film ellerine geçer geçmez bakanlığın ‘yasaya uygun olup olmadığını değerlendireceğini’ söyledi.

Rusya'da 2013 yılından beri reşit olmayan kişileri eşcinsellikle ilgili bilgilendirmek yasak. Vladimir Putin tarafından çıkarılan yasa, uluslararası insan hakları savunucuları ve LGBTİ camiası tarafından uzun yıllardır tepki topluyor.

FİLMİN KONUSU

FİLMİN KONUSU

Disney masalından beyazperdeye uyarlanan filmde, tüccar olan bir adamyolculuğu sırasında fırtınaya yakalanır. Ailesine dönüş yolunda gece konaklayacak bir yer ararken yakınlardaki bir şatoyu görür. Ev sahibi ortada görünmese de her şey konuğun rahatı için ayarlanmıştır. Gitmek üzereyken, gözü bir güle ilişir ve kızının kendisinden bir gül istediği aklına gelir.

Gülü kopan adam şatonun sahibi olan canavarla yüz yüze gelir ve hayatına karşılık kızını canavara teslim etmek zorunda kalır. Tüccarın en küçük kızı olan Belle anlaşmayı kabul ederek canavarın şatosuna yerleştiğinde hiç beklemediği bir aşkın kucağına atıldığından habersizdir…

Bill Condon’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Emma Watson, Ewan McGregor, Luke Evans, Ian McKellen gibi oyuncular yer alıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Angelina Jolie sonunda sattı: Churchill tablosuna rekor fiyat