Güzel ve Çirkin hasılat rekoru kırdı

İçerdiği eşcinsel sahne nedeniyle daha gösterime girmeden şimşekleri üzerine çeken ‘Güzel ve Çirkin’ filmi, açılış haftasına hasılat rekoruyla girdi

A A

Disney’in yeni filmi ‘Güzel ve Çirkin’ (Beauty and the Beast), vizyona girdiği cuma gününden bu yana açılış hasılatı rekoru kırdı. Film, ABD’de 170 milyon dolarlık gişe rakamı elde etti.

Disney animasyonunun yeniden uyarlaması olan ‘Güzel ve Çirkin’, açılış rekorunu elinde bulunduran ‘Kayıp Balık Dori’nin 135 milyon dolarlık hasılatını geride bıraktı.

Film aynı zamanda 2017 yılının ve mart ayının şimdiye kadar en iyi çıkış yapan yapımı oldu.

Film, dünya çapında da ilk haftasında 180 milyon dolarlık hasılat elde etti. Bu hasılatın 44,8 milyonu Çin’e ait. Filmin gişesi, ABD rakamıyla birleşince, dünya genelinde 350 milyon dolara ulaşmış oldu.

160 milyon dolara mal olan ve ilk hafta gişesiyle bile maliyetini karşılayan filmin başrollerinde Emma Watson ve Dan Stevens’ın yanı sıra Emma Thompson, Ewan McGregor ve Ian McKellen yer alıyor.

Filmin yönetmeni Bill Condon’un Disney tarihinde ilk kez ‘Güzel ve Çirkin’ filminde eşcinsel sahnenin yer aldığını söylemesi üzerine filme yönelik tepkiler oluşmaya başlamış, filme boykot çağrıları yapılmıştı.

Son olarak filmin Malezya’da sansürlenme talebini kabul etmeyen Disney, filmin gösterimini ertelemeyi tercih etmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünyanın en zenginleri belli oldu...