Güzelleşmenin en hızlı yolu: İlikli kemik suyunun cilde faydaları

Kemik suyu gerçekten bir mucize. Atalarımız farkında olmadan kemik suyunun şifasını keşfetmiş. Yeni nesil ise kemik suyunun cilde faydalarını araştırıyor. Ulaşması kolay, hazırlaması kolay... Haliyle tez zamanda favorilerden oldu. Pahalı kozmetik ürünlerden kullanmak yerine haftada birkaç kez tüketeceğiniz kemik suyu cildinizin hızlıca yenilenmesini sağlıyor. Kemik suyu, en yoğun şekilde kolajen içeren besinlerden biri.

19 Nisan 2021, Pazartesi 13:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
En güçlü kolajen kaynağı

En güçlü kolajen kaynağı

Cildin, saçın, kemiklerin, kasların kısacası vücudun elastikiyetini, kalitesini, gücünü ve direncini sağlayan en önemli protein kolajendir. Kolajen, vücutta kendiliğinden bulunup üretilmesine rağmen yaşlanmanın ve yetersiz beslenmenin sonucu olarak azalır. Zaman içerisinde çok fazla kimyasal işlem görüp yıpranmış olan, yaşın getirmiş olduğu yorgunluğu yaşayan, dökülen, deri rahatsızlıkları yaşayan saçları kemik iliği bakımı ile onarıp, eskisinden daha sağlıklı hale getirmek mümkün.

Hiyalüronik asit açısından da zengindir

Hiyalüronik asit açısından da zengindir

Ek olarak hiyalüronik asit açısından da zengindir, hiyalüronik asit birçok üst düzey kırışıklık kreminde de kullanılan bir bileşendir. Beslenme düzeninize kemik suyunu eklemek kırışıklıklarınızın azalmasına ve yüzünüzden yılların acımasız etkilerinin eksilmesine yardımcı olur. Doktorların botoks sonrası İlikli Kemik Suyu tüketimini önermesi de bu nedenledir. Kolajen ve jelatin, aynı zamanda saç ve tırnaklarınızın daha güçlü ve hızlı uzamasına da yardımcı olur.

 Tokluk hissini artırır

Tokluk hissini artırır

Bağışıklık sisteminizin %80’i bağırsaklarınızla bağlantılıdır! Bağırsaklarınızın düzenli çalışması bağışıklık sisteminizi onarmanın yoludur. Kemik suyu, hayvansal bir gıda olduğundan vücut tarafından kolayca tolere edilir ve sindirilir. Yağ oranı ve kalorisi düşük olmakla birlikte içeriğindeki lif, kolajen ve jelatin sayesinde tokluk hissini arttırır ve kilo vermenize yardımcı olur. 


Toksinlerden arındırır

Toksinlerden arındırır

Vücudumuz, toksinleri bünyesinden uzaklaştırmak için canla başla çalışır. Glisin, detoks sürecinde doğrudan role sahip olan önemli bir aminoasittir. İlikli kemik suyu, içeriğindeki yüksek oranda glisin sayesinde vücudumuzun toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

 Selülitleri azaltır

Selülitleri azaltır

Kolajen kaybı, eklem rahatsızlıklarına ve selülitlere de neden olur. Kemik suyu içerek yaşlanmanın etkilerini azaltabir. 25’li yaşlardan sonra vücudumuzda kolajen (vücudumuzdaki dokulara destek sağlayan, doku ya da organların canlı ve esnek kalmasına yardımcı olan bir protein) üretimi yavaşlar. Bu da selülite neden olur. 

 Cildi sıkılaştırıyor

Cildi sıkılaştırıyor

Kemik suyu içerdiği prolin glutamin gibi kolajenin yapısını oluşturan aminoasitler sayesinde vücuttaki dokuların ve özellikle cilt ve kas dokusunun onarımını ve yenilenmesini sağlıyor. Cildin daha sıkı, canlı bir görünümde olmasını destekliyor.

Kemik suyu nasıl kullanılır?

Kemik suyu nasıl kullanılır?

Kemik suyundan yapılmış çorbaları beslenme listenize haftada 1-2 gün dahil edebilirsiniz. Ancak kemiği çok uzun süre kaynatmamaya dikkat edin. Uzun süre kaynatılması, kemiğin içeriğindeki bazı zararlı moleküllerin açığa çıkmasına neden olabiliyor. Bu sebeple kemik suyunu maksimum 3-4 saat kaynatmak yeterli olacaktır.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 10 etkili tüyo: Kıvırcık saç nasıl uzatılır?