Güzellik Vloggerı Merve Özkaynak’tan adım adım yılbaşı makyajı

Youtube’da paylaştığı makyaj videolarıyla ismini duyuran Güzellik Vloggerı Merve Özkaynak, yeni yılla tüm güzelliğiyle girmek isteyen kadınlar için adım adım pratik yılbaşı makyaj rutinini gösterdi.

23 Aralık 2016, Cuma 18:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2016’yı geride bırakacağımız uzun bir gece bizi bekliyor. Bu yüzden yüzünüze fondöten sürmeden önce cildi nemlendiren, aynı zamanda da fondötenin cildimiz tarafından emilmesini engelleyecek bir bazla makyajımıza başlıyoruz. Kendi cilt tipiniz ve cildinizin ihtiyacın yönelik bir baz kullanabilirsiniz. Cildiniz karma ya da yağlıysa matlaştırıcı bazları tercih edebilirsiniz. Cildimizi makyaja hazırladıktan sonra fondöten ve gözaltı kapatıcısı uygulayın. Göz makyajı için de göz kapağına sedefli ten renginde bir far uygulayın. Katlanma bölgesine ise açık sütlü kahve bir farla derinlik verin.

Çok keskin bir görüntü istemiyorsanız eyeliner sürmeden önce antrasit tonlarda bir göz kalemiyle hafif kuyruklu bir hat çizin ve likit eyeliner ile çizginin üzerinden geçin.

Daha sonra likit eyeliner ile çizginin üzerinden geçin. Bu makyajın en güzel kısmı göz pınarlarına uyguladığımız altın rengi sim. Fırçanızı hafifçe ıslatıp göz pınarlarınıza az miktarda uygulayın.

Göz içine daha aydınlık ve uyanık bir görüntü elde etmek için ten rengi göz kalemi uygulayın.

Ardından takma kirpikleri, takma kirpik yapıştırıcısı yardımıyla takın.

Yüz hatlarınızı biraz daha ortaya çıkartmak ve keskinleştirmek için, soğuk kahve tonunda bronz bir pudrayla kontür yapın.

Ruj olarak iki alternatiften birini seçebilirsiniz: Biri açık tonlardan hoşlananlar için soğuk bir bej diğeri de kırmızı sevenler için nar çiçeği tonu…

Ben nar çiçeği renginde bir ruj tercih ediyorum. Ama siz kullanmak istediğiniz rujun tonunu belirledikten sonra sürün ve makyajınızı tamamlayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 30 yaşından sonra nasıl giyinmeli?