Güzellikleri ve tarzlarıyla çok konuşulmuş 15 "First Lady"

Devlet başkanlarının ve cumhurbaşkanlarının eşleri her zaman şık ve özenli olurlar. Ama bazı First Lady'lerin şıklıklarının politikanın bile önüne geçtiği zamanlar olmuştur. Amerikanın 2020 seçim sonuçları açıklanırken biz de dünyanın bu moda öncüsü olmuş First Lady'lerine göz atalım

04 Kasım 2020, Çarşamba 10:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Lady Diana

1- Lady Diana

Dünyanın en çok tanınan First Lady'lerinden biri o; trajik ölümüyle hala sevenlerinin hasretle andığı, İngiltere Prensi Prens Charles'ın eski eşi Diana Spencer

2- Grace Kelly

2- Grace Kelly

Tüm dünyayı yasa boğan bir prenses hikayesi daha; trajik bir trafik kazasında hayatını kaybeden Grace Kelly. Sinema kariyerinde çok başarılı olduğu bir dönemde Monako prensi Rainer'la olan evliliği yüzünden sinemayı bıraktı. Fakat zerafeti ve güzelliğiyle Hollywood'un en gözde oyuncularından biri olarak gösterilir. Bir trafik kazasıyla da ülkesini ve eşini yaslı bırakmıştır.

3- Melanie Trump

3- Melanie Trump

Neredeyse hiç gülümsememesi, eşi Donald Trump'ın elini tutamak istememesi gibi gündemlerle çokça karşımıza çıkan Melanie Trump genellikle sadece şıklığıyla ilgili haberlerde öne çıkıyor. Ünlü ve lüks markaların sadece ona özel tasarımlarıyla görüntülenmeyi seven Melanie Trump'ın fitliği de sıkça konuşuluyor.

4- Jetsun Pema

4- Jetsun Pema

Dünyanın en genç kraliçesi hala onda; Butan’da Kral Jigme Khesar Namgmal Wanngchuck ile 2011’te 21 yaşındayken evlenen Jetsun Pema mütevazi hayatı ve güzelliğiyle çok konuşuluyor.

5- Carla Bruni

5- Carla Bruni

Eski Fransız başbakanı Nickolas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni'yi aslında manken ve şarkıcı olarak tanıyoruz. Bruni 1990'lı yılların en fazla para kazanan süper modeli olarak biliniyordu. Babası ise Pirelli'nin ünlü ortaklarından biriydi. Modellik kariyerinden sonra Bruni müzik piyasasında da çok ses getirdi ve ardından Sarkozy'le evlenmesi ve bir kız çocuk sahibi olmasıyla da dünya basınında geniş yer tuttu.

6- Michelle Obama

6- Michelle Obama

Eski Amerikan başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama da hem tarzıyla, hem de Amerika'nın ilk siyahi First Lady'si olmasıyla çok gündeme gelmişti.

7- Prenses Rania Al Abdullah

7- Prenses Rania Al Abdullah

Ürdün prensesi Prenses Rania, hem seçtiği kıyafetlerle hem de saç makyajıyla her daim Ortadoğu kadınlarına ilham oluyor.

8- Norveç prensesi Martha Louise

8- Norveç prensesi Martha Louise

Dünyanın en yaşanılabilir yerlerinden biri olan Norveç'in prensesi ise Martha Louise ise hem spiritüel konulra ilgisi hem de güzelliğiyle biliniyor.

9- Juliana Awada

9- Juliana Awada

Arjantin devlet başkanının eşi olan Juliana Awada ise hem sık sık dergi kapaklarını süslüyor hem de saçı makyajı ve stiliyle Güney Amerika'ya ilham oluyor.

10- Kate Middleton

10- Kate Middleton

İngiltere Prensi Prens William ile evliliğinden sonra tüm basının onu konuştuğu bir hayata geçiş yaptı. Kraliyet yaşamı, aileye yeni gelen gelin Meghan Markle ile yaşadığı hala açıklanmamış gizli şeyler ve taht oyunları sırasında onu hep çok şık ve çok bakımlı görmeye devam ettik.

11- Prenses Letizia Ortiz

11- Prenses Letizia Ortiz

İspanya Kralı VI. Felipe'nin eşi olan ve tarzıyla her daim dünyanın en şık ve en güzel First Lady'lerinden biri olarak gösterilen Prenses Letizia aslında eski bir haber spikeri.

12- Sheika Mozahi

12- Sheika Mozahi

1959 doğumlu Mozahi Katar Şeyhi'nin eşi; bu sebeple isminin başındaki Sheika onun ismi değil aslında; Şeyh eşi anlamına gelen lakabı. 18 yaşında evlenen Sheika üniversite eğitimini sosyoloji üzerine yapmış ve günümüzde onunla ilgili en çok konuşulan şey Ortadoğu modasının ilahı olduğu.

13- Mehriban Aliyeva

13- Mehriban Aliyeva

Azerbaycan cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi Mehriban Aliyeva her daim klasik şıklığın öncüsü.

14- Samantha Cameron

14- Samantha Cameron

İngiltere eski başbakanı David Cameron'ın eşi Samantha Cameron sık sık giydiği kıyafetlerin ertesi gün tamamen tükenmesi haberleriyle karşımıza çıkmıştı.

15- Prenses Charlene Wittstock

15- Prenses Charlene Wittstock

Onu kendi düğününde hüngür hündür ağladığı halleriyle hatırlıyoruz. Olimpik yüzücü Charlene Wittstock, Avrupa'nın zengin ülkesi Monako'nun prensi ve tahtın varisi Prens Albert'in eşi. Düğünden önce de gelin Charlene'in üç kez saraydan kaçmaya çalıştığı, evlenmekten vazgeçtiği basına yansımıştı. Elbette Prens Albert gelinin kaçmasına izin vermedi. Sonunda çift evlendi. Şimdi ise onu en çok giydiği çok tarz kıyafetlerle ve takılarla bol bol konuşuyoruz. Bir de "mutsuz prenses" lakabıyla


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hande Erçel giyince anladık! İlkokulda giydiğimiz süveterler yeniden moda olacak gibi