Alper Cildir

Alper Cildir Haberleri

Karantina günlerinde diş sağlığınız için neler yapabilirsiniz?

Karantina günlerinde diş sağlığınız için neler yapabilirsiniz?

Corona virüs nedeniyle evden çıkamayan ancak dişi ağrıyan, diş kanamaları yaşayan fakat endişeler sebebiyle diş hekimine başvuramayan hastalar için diş hekimi Alper Çıldır bazı önemli bilgiler verdi. Dişiniz ağrıyorsa ne zaman diş hekimine gitmelisiniz, evde diş ağrısını geçirmek için neler yapabilirsiniz, dişinde apse olan, diş eti kanaması yaşayan, dişi kırılan hastalar neler yapmalı, diş problemleri ne zaman acil hekime gitmeyi gerektirir, karantina günlerinde diş sağlığı için neler yapabilirsiniz? Hepsi ve daha fazlası videomuzda.
Diş sağlığı hakkında doğru bilinen 10 yanlış

Diş sağlığı hakkında doğru bilinen 10 yanlış

Diş sağlığını korumak için farkında olmadan yapılan yanlışların ağız ve diş sağlığı üzerinde etkisi büyük. Dişlerin, dişleri destekleyen diş etlerinin ve kemiğin de aynı düzeyde sağlıklı olması gerekir. Ancak özellikle ağız ve diş bakımında öyle çok hata yapılıyor ki! Üstelik “Doğru Bilinen Yanlışlar” hem vakit kaybettiriyor hem de sağlıktan ediyor. Diş Hekimi Alper Çıldır ağız ve diş bakımıyla ilgili doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi verdi.
Ağız kokusundan korunmanın 10 yolu

Ağız kokusundan korunmanın 10 yolu

Birçok insanın sorunu olan ağız kokusu, kişinin hem kendisini hem de çevresini rahatsız eden bir durum. Ağız kokusunun yenip içilen gıdalardan kaynaklanmasının yanı sıra bazı hastalıkların da habercisi olabileceğini vurgulayan Diş Hekimi Alper Çıldır, ağız kokusundan kurtulmak için önemli tavsiyelerde bulundu.
Rujunuzu diş etinize göre seçin

Rujunuzu diş etinize göre seçin

Estetik bir görüntü için dudak makyajının da önemine değinen Anadolu Sağlık Merkezi Diş Hekimi Alper Çıldır, diş etinin tonlarına göre dudak makyajı önerilerinde bulundu