Cinsellik

Cinsellik Haberleri

Yaş ilerledikçe cinsellik daha iyi oluyor

Yaş ilerledikçe cinsellik daha iyi oluyor

İnsanların yaşlandıkça cinsellikten aldıkları zevkin azaldığı, hatta cinsel ilişkiye giremedikleri iddia edilir. Ancak uzmanlar, yaş ilerledikçe de cinselliğin devam ettiğini, hatta kadın veya erkekte herhangi bir sağlık sorunu olmadığı sürece yaşanmışlıklarla birlikte daha iyi bir hal aldığını söylüyor.
O büyüye kapılmayın

O büyüye kapılmayın

Cinsellik istediğiniz, gerçekten sevdiğiniz biriyle yaşanırsa ayaklarınızı yerden kesebilir, mutluluktan havalara uçurabilir. Kendinizi o büyüye kaptırabilirsiniz. Ama bu işin şakası yok. Ayaklarınız yere bassın ve sorumluluktan kaçmayın. Bir lokma tat için kimsenin hayatıyla oynamayın.
Düşlerinizi yıkmayın

Düşlerinizi yıkmayın

Cinsellik evliliğin olmazsa olmazı. Ama iki kişinin iyiyi, kötüyü paylaşmak, bir ömür geçirmek için bir araya geldiği, çocuk yetiştirdiği bu birliktelik sadece cinsel zevkler üzerine kurulur ya da öyle düşünülürse çok geçmeden tehlike çanları çalar ve düş kırıklıkları birbirini izler.
Cinsel isteksizlik problemi neden yaşanıyor?

Cinsel isteksizlik problemi neden yaşanıyor?

İnsanın doğası gereği cinsellik en temel dürtülerden biridir. Cinselliğini yaşayamayan ve doyuma ulaşamayan bireyler ilişkilerine dair birçok sorun yaşayabilir. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Cinsel Terapi Danışmanı Op. Dr. Burcu Çetinkaya, cinsel isteksizliğin birçok sebebi olacağının vurgulayarak, konuyla ilgili doğru bilinen yanlışları ve akla takılan tüm sorulara açıklık getirdi.
Evlilik çıkmaza giriyor

Evlilik çıkmaza giriyor

Büyük hayallerle evlenen kadın ve erkek, aileye yeni bir fert katılınca uzaklaşıyorlar. Erkekler eşlerinin hamileliğinde veya sonrasında cinsellikten soğuyabiliyorlar. Bu sorun çözülemezse evlilik çıkmaza giriyor. Kadın ya da erkek ilgisizlikten yakınıyor, sevgiyi dışarıda arıyor.
Rol yapmak işe yaramaz

Rol yapmak işe yaramaz

Cinsellik yaşanırken bazen sorun çıkıyor ama bunu erkek hissetmiyor. Çünkü orgazm olmamayı dert eden kadın rol yapıyor, eşi de temposunu değiştirmiyor. Hanımlar, zamana ihtiyacınız var, bedeninizi keşfedin. Rol yapmak işe yaramaz, derdinizi anlatın.
Erkekleri cinsellikten soğutan nedenler

Erkekleri cinsellikten soğutan nedenler

Partnerinizi mutlu etmek istiyorsanız neleri sevmediğini öğrenmekle işe başlayabilirsiniz. Uzman Klinik Psikolog Nevin Işık Demirli, “Kadınlar cinsel ilişkide erkeklerin her zaman istekli ve cinselliğe hazır olacağını düşünüyor. Bu düşünce nedeniyle erkeklerin istedikleri zaman cinsel ilişkiye girebileceklerine inanıyorlar. Oysa erkekler, partneri her istediğinde erekte olamayacağından kaygılanabiliyor ve bu endişe erkeğin cinsel ilişkiden kaçmasına neden olabiliyor" diyor. Erkekler hangi hareketleri sevmiyor? İşte erkekleri yataktan kaçıran nedenler!
60 yaşından sonra cinsel yaşamı aktif olanlar daha sağlıklı oluyor

60 yaşından sonra cinsel yaşamı aktif olanlar daha sağlıklı oluyor

Cinsellik, her daim daha genç görünmenizi, stresle savaşmanızı ve hatta bunamadan kurtulmanızı sağlayabilir; öyle ki, 60 yaşından sonra önemi daha da artıyor. İşte, yaşlılık döneminde cinsel gücü ayakta tutmanın faydaları:
Hamilelikte cinsellik kısıtlaması çiftlerde aldatmaya neden oluyor

Hamilelikte cinsellik kısıtlaması çiftlerde aldatmaya neden oluyor

Hamilelik döneminde çiftler cinsel ilişkiden uzak durmaları gerektiğini düşünür. Ancak hamilelikte cinsel olarak aktif olmanın mümkün olmadığı düşünmek yanlış bir yaklaşımdır. Bebeğe zarar verme, hamilelikte cinsel ilişkinin bebek için güvenli olmayacağı düşüncesi çoğu zaman çiftleri cinsel ilişkiden uzak tutar. Hamilelikte cinsel ilişkiye girmenin gebelik sürecini ve bebeği gerçekten etkileyip etkilemediğini Kadın Doğum ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ebru Ünal'a sorduk. Peki, Hamilelikte cinsel ilişkiye girilir mi? Gebelikte cinsel ilişki bebeğe zarar verir mi? Hamilelikte cinsellik nasıl olmalı?
Cinsel ilişki öncesi mutlaka yapılması gereken 5 şey

Cinsel ilişki öncesi mutlaka yapılması gereken 5 şey

Daha tutkulu bir cinsel hayat istiyorsanız bu durum artık hayal değil. Direkt cinsellik yaşamadan önce mutlaka yapmanız gereken birkaç önemli ipucu var. İşte mutlu ve tutkulu bir cinsellik yaşamanız için yapılması gereken 5 şey…
Kadın elinizden kaçıverir

Kadın elinizden kaçıverir

Cinsel organ konusu bitip tükenmek bilmiyor. Büyük hayaliyle yanıp tutuşan erkek kadını korkutuyor. Canının yanacağını tahmin etmeyen kadın sonrasında cinsellikten soğuyor. Beyler, biraz insaflı olun, her şeyin ortası karardır, boş hayaller kurmayın ve eşinizi de kaçırmayın.
Boş laflara aldanmayın

Boş laflara aldanmayın

Cinsellik kapalı kapılar ardında ve iki kişiyle yaşanır. Eşlerden biri yaşadıklarını anlatmazsa o odada olanları, kadının ya da erkeğin davranışlarını kimse bilemez. Bazıları kompleksleri yüzünden kahvelerde, sohbetlerde yapmadıklarını yapmış gibi aktarır. Boş laflara aldanmayın.
Onunla yaşamaya alışın

Onunla yaşamaya alışın

Erkeğin hayali, kadınların da en belalı derdi. Büyük cinsel organ kadının sinirlerini bozuyor ve cinsellikten uzaklaştırıyor. Beyler, bunun küçültülmesi mümkün değil. Onunla yaşamaya alışacaksınız. Bu sırada da eşinizi hep düşünecek, ruhunu da okşayacaksınız.
Mesafe aşkı yıpratır

Mesafe aşkı yıpratır

Birbirini seven iki kişi evleniyor. Bazı nedenlerle eşlerden biri evden uzak kalıyor ve cinsellik sekteye uğruyor. Aradan geçen zaman çiftin cinsel isteğini alıp götürüyor, herkes paniğe kapılıyor, ilişkiden soğuyor. Bu uzaklık başa bela ama üzülmeyin, bir araya gelince işler düzeliyor.
Erteleyen de üzülüyor

Erteleyen de üzülüyor

Cinsellik zamanından önce yaşanırsa derin izler bırakıyor, tüm yaşamı etkileyebiliyor. Bir de çok geç kalanlar var. Yaşaması gerekenleri, edineceği tecrübeyi erteleyenler oluyor. Bu da normal değil. Her yaşın bir güzelliği ve yapılacakları var. Yılları boşa geçirip kendinizi üzmeyin.
Şans kadından yana

Şans kadından yana

Kadınların çoğu cinsellikten korkuyor. Tabii bazı şeyleri öğrenmekte zorlanıyor, zamana ihtiyaç duyuyorlar. Ama bazı kadınlar doğuştan şanslı. Onlar daha cinselliğe adım attıkları gün zevk alıyor, kolayca orgazmı yaşıyorlar ve yatak odası renkleniyor.
Orgazmı kolaylaştıran cinsel ilişki pozisyonları

Orgazmı kolaylaştıran cinsel ilişki pozisyonları

Cinsel ilişkide gerçek mutluluğun ve haz orgazmdan geçer. Cinsellikte orgazmı yaşamakta güçlük çekiyorsanız orgazmı kolaylaştıracak pozisyonları deneyebilirsiniz.
Cinsel ilişkiye girmeyi bıraktığınızda vücudunuzda neler olur?

Cinsel ilişkiye girmeyi bıraktığınızda vücudunuzda neler olur?

Cinsellik vücudun en önemli ihtiyaçlarından biridir. Ancak cinsel yetersizlik söz konusu olduğunda vücutta bazı değişimler meydana gelir. Cinsel ilişkiye girmeyi bıraktığınızda vücudunuzda meydana gelen değişimleri şu şekilde sıralayabiliriz.
Onlar oyuncağınız değil

Onlar oyuncağınız değil

Gençler, cinsellikle zamanından önce tanışıyor. Başarısız olunca ya da başları derde girince de ne yapacaklarını bilemiyorlar. Beyler, büyük işlere kalkıyor, bir de kızlardan şüphe duyuyorsunuz. Kızlar sizin oyuncağınız değil. Flört edin, sevin, sevilin, vakti gelince cinselliği yaşarsınız.
Kadın yine tek başına

Kadın yine tek başına

Erkekler cinsellikteki ilk deneyimlerini ya genelevde yaşıyor ya da ergenlikten itibaren mastürbasyon yapmaya başlıyor. Sonra da ona bağımlı hale geliyor, bırakamıyor. Evleniyor ama alışkanlığından vazgeçemiyor, kadını yatakta tek başına bırakıyor.