Corona Virus Okul

Corona Virus Okul Haberleri

Corona Virus Okul haberleri sayfasında Corona Virus Okul haberlerini bulabilir tüm Corona Virus Okul haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Corona Virus Okul haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 3 haber bulunmaktadır.

Okullar açık kalacak mı? Bakan Selçuk yanıtladı

Okullar açık kalacak mı? Bakan Selçuk yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, pandemi sürecinde okulların açık kalıp kalmaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Selçuk açıklamasında "Dinamik gidişin sürecine bağlı olarak yeni kararlar, yeni yaklaşımlar, yeni tedbirler almakla ilgili elbette hazırız. Ne gerekiyorsa bütün bunları hayata geçirebilmek için arkadaşlarımızla birlikte yoğun bir çalışma içerisindeyiz" ifadelerini kullandı.
Camiler haziranda, okullar eylülde açılıyor! İşte 4 aşamalı normalleşme planı

Camiler haziranda, okullar eylülde açılıyor! İşte 4 aşamalı normalleşme planı

Corona virüs salgınında normalleşme adımları atılırken Cumhurbaşkanlığı Erdoğan başkanlığındaki AK Parti MYK'da normalleşmeyle ilgili dört aşamalı eylem planı gündeme geldi. Camilerde topluca namaz kılınmaya başlaması 12 Haziran'da, tiyatrolar Ağustos'ta, okullar Eylül'de açılıyor.. İşte 4 aşamalı normalleşme planı
Özel okullar ücretlerde yapılandırmaya gidecek mi?

Özel okullar ücretlerde yapılandırmaya gidecek mi?

Corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesinin ardından özel okullara yüksek ücretlerle kayıt yaptıran velilerin hukuki hakları da gündeme geldi. Hukukçular özel okulların sözleşmelerinde taahhüt ettiği derslerin ve içeriklerin online eğitimlerdeki dersler ile uyuşmadığını bunun da bazı hukuki hak kayıplarına neden olabileceğini belirtiyor. Peki, Özel okullar ücretlerde yapılandırmaya gidecek mi? Özel okullarla yapılan sözleşmeler iptal edilir mi? Okulun kapalı olduğu dönemin parasını ödenir mi? Avukat Cevat Kazma özel okul sözleşmeleri hakkında merak edilenleri anlattı.