Diyabet Tedavisi

Diyabet Tedavisi Haberleri

Şeker hastalığı (diyabet) nasıl tedavi edilir?

Şeker hastalığı (diyabet) nasıl tedavi edilir?

Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, tedavi edilmediği zaman hayati organlara zarar verebiliyor. Diyabet hastalığının insan vücuduna birçok olumsuz etkisi olduğunu söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hasan Levent, hastalığın ciddiye alınmadığı takdirde böbrekler, sinir sistemi ve gözlere zarar verdiğini söyledi. Şeker hastalığı kişiye göre farklı yöntemlerle tedavi edilebilir.
Şekersiz diyabet nedir? Şekersiz şeker hastalığının belirtileri

Şekersiz diyabet nedir? Şekersiz şeker hastalığının belirtileri

Az bilinen bir hastalık olan şekersiz diyabet sağlığı tehdit ediyor. Şekersiz diyabet nedir, belirtileri nelerdir? Çok fazla idrara çıkıp, çok su içmenin şekersiz diyabet hastalığının belirtisi olabileceğini söyleyen Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan, şekersiz diyabette yeterli su alınamazsa aşırı sıvı kaybına bağlı kan tuzunda fazla yükselme, bilinç bozukluğu ve koma yaşanabileceğini söyledi.
Türkiye'de 12 milyonun üzerinde diyabet hastası var

Türkiye'de 12 milyonun üzerinde diyabet hastası var

Prof. Dr. Temel Yılmaz, "Ülkemizde 12 milyonun üzerinde diyabetli insan var. 8 milyonun üzerinde resmi rakamlara göre tedavi gören hasta var." dedi. Yılmaz, diyabetin son yıllarda giderek arttığını kaydederek, bu hastalığın tedavisiyle ilgili her geçen gün yeni gelişmeler elde edildiğini söyledi.
Diyabet Türkiye’de son 20 yılda 4 kat arttı

Diyabet Türkiye’de son 20 yılda 4 kat arttı

Çağın vebası olarak gösterilen Tip 2 diyabet hastalığının yayılım hızı kadar diyabet hastası adayları olarak tanımlanan pre-diyabetlilerin sayısındaki artışın da ürkütücü boyutlara yükseldiğine dikkat çeken Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, “Geleceğin diyabet hastası adayları, Türkiye’de son 20 yılda 4 kat artmış durumda. Bu dehşet verici bir artış hızı. Kendimizi ve çocuklarımızı beslerken hasta ediyoruz, farkında değiliz! Anti- diyabet yaşam tarzını bir seçim olarak değil, zorunlu olarak benimsememiz gerekiyor. Aksi halde ülkemizde 40 yıl sonra herkes diyabet hastası olacak!” diye uyarıyor.