Dogum Sonrasi Vajina

Dogum Sonrasi Vajina Haberleri

Dogum Sonrasi Vajina haberleri sayfasında Dogum Sonrasi Vajina haberlerini bulabilir tüm Dogum Sonrasi Vajina haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Dogum Sonrasi Vajina haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 5 haber bulunmaktadır.

Hamilelik sonrası vajinada meydana gelen kuruluk

Hamilelik sonrası vajinada meydana gelen kuruluk

Hamileliğiniz boyunca vücudunuz büyük değişikliklerden geçti. Doğumdan sonra iyileşirken bazı değişiklikler yaşamaya devam etmeyi bekleyebilirsiniz. Ancak cinsel yaşamınızdaki değişikliklere hazır mısınız? Cinselliğe daha az ilgi ve hatta vajinada meydana gelen kuruluk... Tüm bu olanlar normaldir ancak aşağıda vermiş olduğumuz önerilere de göz atmayı ihmal etmeyin.
Doğum sonrası vajina estetiğini kimler yaptırmalı?

Doğum sonrası vajina estetiğini kimler yaptırmalı?

Özellikle normal doğumlarda, bebek normal ölçülerin üzerindeyse, doğum kanalından geçerken doğum kanalındaki kaslar zayıfsa vajina bölgesinde genişlemeye sebep olabilir.
Doğum sonrası vajinal kanamalar ne zaman riskli olur?

Doğum sonrası vajinal kanamalar ne zaman riskli olur?

Doğum sonrası vajinal kanama nedir ve ne zaman riskli olur? Doğumdan sonra ilk 24 saat içeresinde olan kanamalar birincil kanamalarken, doğumdan sonra altı hafta devam eden kanamalar ikincil kanamalardır.
Hamileliğin 39. ve 40. haftasında neler oluyor? Doğuma bir hafta kala neler olacak?

Hamileliğin 39. ve 40. haftasında neler oluyor? Doğuma bir hafta kala neler olacak?

Hamileliğin 39. ve 40. haftası doğuma çok yakın olduğunuz bir dönemdir. Bebeğinize kavuşacağınız son haftalara girdiniz. Anneler, doğum belirtileri ve gerçek doğum sancılarını bu haftalarda fark edebilir. Son adıma yaklaştığınız bu dönem annelerde doğum korkusuna neden olabilir. Bu dönemde anne adayları sıklıkla kendilerine, Doğum yöntemlerinden hangisini seçmeliyim?, Doğum sonrası depresyonu nedir?, Doğum sonrası vajinal kanamalar ne zaman riskli olur? Doğum sonrası vücut değişim sürecinde neler olur?, Doğuma bir hafta kala neler olacak? sorularını sorar. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Pınar Yalçın Bahat, hamileliğin 39. ve 40. haftalarında merak edilen soruları anlattı.
Doğum sonrası sorunlar kadının cinsel hayatını etkiliyor

Doğum sonrası sorunlar kadının cinsel hayatını etkiliyor

Bazı kadınlar özellikle de doğum sonrasında genital bölgelerinde nefret ettikleri veya anormal gördükleri durumları düzeltmek için bazı estetik uygulamalara yöneliyor. Labioplasti (İç Dudak Estetiği), Vajinoplasti (Vajina Daraltma Ameliyatı), Klitoris estetiği (Klitoral Hudoplasti), Genital beyazlatma, G noktası büyütme ve büyük dudaklara dolgu uygulaması gibi estetik uygulamalar kadınların doğum sonrasında ihtiyaç duyduğu uygulamalar arasında yer alıyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Deniz Ulaş genital bölge estetiği uygulamalarını anlattı.