ebeynler

ebeynler Haberleri

ebeynler haberleri sayfasında ebeynler haberlerini bulabilir tüm ebeynler haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. ebeynler haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 4 haber bulunmaktadır.

Orkestra şefi ebeveynler

Orkestra şefi ebeveynler

Çocuklarımız istediğimiz gibi değil; dokunduğumuz gibi olur. Onların bilgi, beceri, yetenek, duygu ve hayal dünyalarının gelişiminin onlara yaklaşma ve dokunma şeklimizle doğrudan ilintili olduğunu hatırlamakta yarar vardır. Aynı zamanda çocuklarımızın duygularına kulak açmamız gerektiğini söyleyen Uzman Psikolog Cevher Sönmez ebeveynlere önemli çağrılarda bulundu.
Bebeklerde ilk yardım nasıl olmalıdır?

Bebeklerde ilk yardım nasıl olmalıdır?

Hamilelik dönemiyle birlikte ebeynlerin bebeklerine olan ilgi ve sorumlulukları artar. Doğumla birlite sorumluluk duygusu fazlalaşır. Ebevynler bebeklerini her türlü tehlikeye karşı korumak isterler. Özellikle hayati tehlikesi olan ve ilk yardım durumlarında ailelerin bilinçli olması oldukça önemlidir. Doç. Dr. Ufuk Erenberk bebeklerde ilk yardım konusunda hem uygulamalı hem de yazılı olarak önemli açıklamalarda bulundu.
Bebeklerle göz teması iletişimi ve gelişimi hızlandırıyor

Bebeklerle göz teması iletişimi ve gelişimi hızlandırıyor

İngiliz araştırmacılar bebekler ve ebeynler arasında ilginç bir araştırmaya imza attılar. İngiliz araştırmacılara göre bebeklerle göz teması kurmak dil gelişimini ve iletişimi hızlandırıyor.
Şaplağa hapis

Şaplağa hapis

Galler, ebeynlerin çocuklarına ‘şaplak’ atmasını yasaklıyor