El Bakimi

El Bakimi Haberleri

El hijyeni ve el bakımına dair aradığınız her şey

El hijyeni ve el bakımına dair aradığınız her şey

Doğanın iyileştirici gücünü ve saflığını yüksek teknoloji ile birleştiren INCIA, yoğun nemlendirici el sabunu ve bakım yağı ile elleriniz için benzersiz bir bakım sunuyor.
Evdeki malzemelerle tırnak uzatan iki harika tarif

Evdeki malzemelerle tırnak uzatan iki harika tarif

Karantina nedeniyle güneş ışığı görmemek vüdumuzun neredeyse her parçasını etkiledi. Bunun için hep birlikte hazır bol zamanımız da varken doğal bakım tariflerine sardık. Bu durumdan tırnaklar da nasibini almalı. Güneş ışığı ve temiz hava almayan tırnaklarınız kırılmaya başladıysa, bu nedenle tırnaklarınız sağlıklı bir şekide uzamıyorsa bolca çözümü var. Tırnak bakım serumlarına para dökmeye de gerek yok. Şu an trend evde kolay bakım önerilerini denemek. Doğal tırnak bakımı, evde tırnak uzatma önerileri, tırnaklarınızın sağlıkla uzamasını sağlayacak iki tarif haberimizde.
Antibakteriyel sabun mu, normal sabun mu?

Antibakteriyel sabun mu, normal sabun mu?

Antibakteriyel sabunlar mikroplara karşı oldukça etkili, ancak hiçbir şey geleneksel sabunların yerini tutmuyor. Covid-19 salgını nedeniyle tabiri caizse hijyen konusuna kafayı takmış durumdayız. Sabun, deterjan ve antibakteriyellere dair ne varsa araştırıyoruz... Peki 'en güvenlisi' ve en çok koruyanı olarak pazarlanan antibakteriyeller, gerçekten de geleneksel sabunlardan daha mı etkili? Uzmanlar cevapladı.
Kalıp sabun ile sıvı sabunun 11 avantajı ve dezavantajı

Kalıp sabun ile sıvı sabunun 11 avantajı ve dezavantajı

Özellikle karantina döneminde hijyenin esas olduğu günlerde sabunları ve temizleyici özelliği bulunan her maddeyi tek tek araştırıyoruz. Kalıp sabun, sıvı sabun, antibakteriyel sabun... Hangisi daha sağlıklı? Kalıp sabun elleri çatlatır mı? Sıvı sabun mikropları öldürür mü? Antibakteriyel sabunlar gerçekten pazarlandığı kadar etkili mi? Hepsi birer soru işaretiyken işinizi şansa bırakmayın zira sağlık ve hijyen şakaya gelmez. Haberimizdeki detayları okuyarak ihtiyacınıza göre alışveriş yapabilirsiniz. İşte kalıp sabun ile sıvı sabunun 10 önemli avantajı ve dezavantajı.
Çatlamış ve hasar görmüş ellere veda edin

Çatlamış ve hasar görmüş ellere veda edin

Thalia Natural Beauty El Kremleri, kolonya ve el dezenfektanlarının yıpratıp tahriş ettiği ellerinizi derinlemesine nemlendirir ve yumuşacık yapar.
Sosyal izolasyon günlerinde ellerin kurtarıcısı

Sosyal izolasyon günlerinde ellerin kurtarıcısı

Ellerimiz, vücudumuzun ağır işçileri. Onları günlük hayatımızda çok fazla kullanıyor ama ihtiyaç duydukları bakımı ne kadar verebiliyoruz? Konuşurken, çalışırken ya da oynarken ellerimiz en büyük yardımcılarımız.
Sık yıkanan eller için 5 kritik önlem

Sık yıkanan eller için 5 kritik önlem

Sık el yıkama, alkol içeriği yüksek olan dezenfektan, kolonya ve pH değeri yüksek sıradan sabun kullanımının cildin doğal koruyucu bariyerine zarar verebileceğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, bu durumun ciltte kuruma, çatlama, tahriş ve egzama gibi sorunlar yaratabileceğine dikkat çekiyor. Dr. Kıdır, ellerimizi sık yıkadığımız bu dönemde cildin doğal pH’ı olan 5.5 değerine geri dönmesini hızlandıracak nemlendiriciler kullanılması gerektiğinin altını çiziyor.
10 soruda el hijyeniyle ilgili bilinmesi gerekenler

10 soruda el hijyeniyle ilgili bilinmesi gerekenler

El yıkama, kendimizi ve sevdiklerimizi corona virüs (COVİD-19) gibi enfeksiyonlardan korumakta ve mikropların yayılmasını engellemekteki en önemli adımlardan biri. Ancak sık el yıkamanın vücudumuzun en büyük organı olan ve bağışıklık sisteminin önemli bir üyesi olan deride çeşitli sorunlara yol açabileceğini söyleyen Liv Hospital Ulus Dermatoloji Uzmanı Dr. Deniz Akkaya “Hijyen sağlarken deri sağlığını da korumak, uygun temizleyiciler ve nemlendiriciler kullanmakla mümkündür” diyor. Uzm. Dr. Deniz Akkaya el hijyeni ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri anlattı