Köpekler sahiplerine neden saldırır? Köpek saldırısında ne yapılmalı?

Köpekler sahiplerine neden saldırır? Köpek saldırısında ne yapılmalı?

Şüphesiz köpekler insanların en sadık dostlarıdır. Çoğu zaman köpekler, sahiplerinin hareketlerini taklit etme, hatta bir süre sonra sahipleriyle aynı huyları taşıma gibi davranışlar sergilerler. Ancak ilginç bir şekilde, bazen köpekler sahiplerine saldırma eğilimi gösterirler. Hatta o kadar ilginçtir ki, sahiplerine saldıran köpekler arasında doğduğu andan beri aynı sahiple yaşayanlar da var. Peki köpekler neden sahiplerine saldırır? Köpeklerin saldırgan olmasındaki neden ne? Köpek saldırısında kendimizi nasıl korumalıyız?
O sözler son anda engellenmiş: Senin o muhteşem bacakların!

O sözler son anda engellenmiş: Senin o muhteşem bacakların!

Her ne kadar evlendikten sonra biraz daha akıllı uslu bir görünüm sergilese de Prens Harry eski huylarını tamamen bırakmış gibi görünmüyor.
Kadınların erkeklerde sevmediği 9 özellik

Kadınların erkeklerde sevmediği 9 özellik

Her iki cinsin de ilişkiler ekseninde birbirinde sevdiği ve sevmediği bazı özellikleri ve davranış kalıpları var. İlişkileri yaşarken bunlara özen göstermek daha mutlu ve uzun süreli olmalarına yardımcı olacaktır. Gelin kadınlar erkeklerde hangi huyları sevmiyor hep birlikte bakalım...
Çocuğum arkadaşlık kuramıyor, ne yapmalıyım?

Çocuğum arkadaşlık kuramıyor, ne yapmalıyım?

Çocukların sosyal ilişkiler kurmasını sağlayamamanın sebeplerini ve çözüm sürecini Uzman Klinik Psikolog Serra Ababay anlattı;   Çocuklar, mizaçları yani huyları nedeniyle sosyal ilişkilerde farklı tepkiler gösterir. Bazıları çok çekingen, bazıları çok girişken, bazıları ise geçişlere zor ısınan çocuklar olabilir. Çocukların sosyallikleri ile ilgili beklentileri her zaman huylarına göre koymak gerekir.   Elbette, sosyal gelişimi destekleyen adımlar vardır. Çocukların, sokağa çıkması, parka gitmesi, küçük gruplarda oynayarak deneyim edinmesi, daha küçük yaşlarda oyun gruplarına gitmesi, anaokuluna gitmesi bunları destekler.   Ev içinde ise, sorumluluk verilmesi, fikirleri ve önerilerinin dinlenmesi, fikrinin alınması, duygularının konuşulması yani bir birey olduğunun hatırlatılması gerekir. Bağımsızlığı ve bireyselleşmesi desteklenen çocuklar sosyal iletişimde daha başarılı olacaktır.   Bunun yanı sıra yapılması gerekenler için videonun tamamını izleyebilirsiniz.  
Ünlülerin birbirinden garip yemek alışkanlıkları

Ünlülerin birbirinden garip yemek alışkanlıkları

Ünlü olsalar, topluma mal olmuş olsalar, her yaptıkları olay olsa da onlar da insan nihayetinde. Ünlülerin de sizin bizim gibi türlü türlü garip huyları, tuhaf alışkanlıkları, absürt takıntıları var. Bu takıntıların birçoğu ise yemeklerle alakalı. Bazıları gerçekten de çok acayip.