ince hastalık

ince hastalık Haberleri

ince hastalık haberleri sayfasında ince hastalık haberlerini bulabilir tüm ince hastalık haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. ince hastalık haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 4 haber bulunmaktadır.

Ceviz suyunun 12 mucizevi faydası

Ceviz suyunun 12 mucizevi faydası

Hem ara öğün olarak, hem de tatlılarda, salatalarda ve mezelerde lezzetli ve faydalı bir alternatif olarak kullanılabilen cevizi, ceviz suyu olarak da tüketmek de oldukça faydalı. Cevizi suda 1 gece bekletip içince hastalıklara şifa oluyor. Bir bardak suyun içine bir tam ceviz koyup bir gece bekleterek ceviz suyu elde etmeniz mümkün. Üstelik faydaları da saymakla bitmiyor. Ceviz suyu içmek neye iyi gelir? Ceviz suyu damar açar mı? Ceviz suyu nasıl tüketilmeli? İşte kilo vermeden, kolesterol düşürmeye kadar ceviz suyunun 12 mucizevi faydası.
Tüberküloz (verem) nedir?

Tüberküloz (verem) nedir?

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hüseyin Çimen tıpta tüberküloz olarak bilinen ve halk arasında ince hastalık olarak anılan bu kronik hastalık için bilinmesi gerekenleri anlattı. Tüberküloz nedir? Tüberküloz tedavi yöntemleri nelerdir? Merak ediyorsanız haberimize göz atın.
Bu yiyecekleri buzdolabına sakın koymayın!

Bu yiyecekleri buzdolabına sakın koymayın!

Bazı besinlerin buzdolabına konulduğunda hastalığa neden olduğunu biliyor muydunuz? İşte duyunca çok şaşıracağınız bozdolabına girince hastalıklara neden olan besinler...
Verem hala 10 öldürücü hastalıktan biri

Verem hala 10 öldürücü hastalıktan biri

Türk Toraks Derneği Tüberküloz Çalışma Grubu adına açıklama yapan Çalışma Grubu Başkanı Dr. Onur Fevzi Erer, "ince hastalık" olarak bilinen veremin (tüberküloz) dünyada en çok ölüme yol açan 10 hastalıktan biri olduğunu ancak tedaviye başlanan hastalarda bulaşıcılığın hızla azaldığını belirtti