Kayip

Kayip Haberleri

ABD'de  corona virüs nedeniyle bir günde 1970 kişi öldü

ABD'de corona virüs nedeniyle bir günde 1970 kişi öldü

Dünya üzerinde 209 ülke ve bölgeye yayılan corona virüs salgınında vaka sayısının bugün 1,5 milyonu bulması bekleniyor, can kayıpları ise 82 bini geçti. ABD'de son 24 saatte 1970 hasta can verdi. New York Times gazetesi ise gerçek ölümlerin daha fazla olduğunu yazdı.
Oruç tutarken spor yapılır mı? İftardan önce spor yapılabilir mi?

Oruç tutarken spor yapılır mı? İftardan önce spor yapılabilir mi?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Elçin Aykutoğlu “Oruçlu olunan dönemde yaşanan kayıplar hemen yerine konamıyor bu da vücudu zayıf bırakıyor” dedi ve spor için günün serin saatlerini tercih edilmesini tavsiye etti. Eğer sizde oruçluyken spor yapılır mı konusunu merak ediyorsanız "Oruç tutarken spor yapılır mı? Oruçlu iken en doğru spor yapma saati kaçtır? İftardan önce spor yapılabilir mi" haberimize göz atın.
95 yaşındaki İsmail amca corona virüsü yendi

95 yaşındaki İsmail amca corona virüsü yendi

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınında kayıp sayısı artarken umut veren haberler de gelmeye devam ediyor. İzmir’deki bir hastanede corona virüs tedavisi gören 95 yaşındaki İsmail amca, zorlu süreci atlatarak hastalığı yendi. Doktorların alkışları eşliğinde taburcu olan İsmail amca, hastaneden oynayarak çıktı.
Karantinadan kaçanlar

Karantinadan kaçanlar "aranan-kayıp" listesine eklenecek

Evde 14 günlük karantina süresine uymayanlar, tedavi için götürüldüğü hastaneden kaçanlar hakkında arama kararı çıkarılacak. Haklarında "salgın hastalık yayma" suçundan adli işlem başlatılacak. Aranan listesine ilk giren ise İstanbul Ümraniye'den 21 yaşında bir kadın oldu.
Ellerim yıkadıkça kuruyor ve çatlıyor ne yapmalıyım?

Ellerim yıkadıkça kuruyor ve çatlıyor ne yapmalıyım?

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan corona virüs salgınından korunma yöntemlerinin en etkilisi el yıkama olduğunu biliyoruz. Fakat fazla el yıkayıp sürekli dezenfektan kullanmak egzamaya yol açabileceğini söyleyen Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, bu durumda alınabilecek tedbirlerden bahsetti.
Özel okullar ücretlerde yapılandırmaya gidecek mi?

Özel okullar ücretlerde yapılandırmaya gidecek mi?

Corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesinin ardından özel okullara yüksek ücretlerle kayıt yaptıran velilerin hukuki hakları da gündeme geldi. Hukukçular özel okulların sözleşmelerinde taahhüt ettiği derslerin ve içeriklerin online eğitimlerdeki dersler ile uyuşmadığını bunun da bazı hukuki hak kayıplarına neden olabileceğini belirtiyor. Peki, Özel okullar ücretlerde yapılandırmaya gidecek mi? Özel okullarla yapılan sözleşmeler iptal edilir mi? Okulun kapalı olduğu dönemin parasını ödenir mi? Avukat Cevat Kazma özel okul sözleşmeleri hakkında merak edilenleri anlattı.
JAK timinin botu devrildi: 1 asker kayıp

JAK timinin botu devrildi: 1 asker kayıp

Tunceli'de Munzur Nehri'nde eğitim yapan Jandarma Arama Kurtarma timinin botu devrildi. Bir asker akıntıya kapılıp kayboldu.
2020’de dijital pazarlamanın yönünü değiştirecekler

2020’de dijital pazarlamanın yönünü değiştirecekler

Dijital pazarlama trendleri çok hızlı geliyor ve aynı hızda değişiyor. Bu değişime ayak uyduramayan birçok pazarlamacı ve marka önemli kayıplar yaşıyor. Türkiye’de 2006’dan bu yana dijital pazarlamayı veri bilimiyle buluşturan SEM, 2020 pazarlama trendlerini açıkladı.
Düzensiz göçmenler sahilleri boşalttı

Düzensiz göçmenler sahilleri boşalttı

Can kayıplarıyla sonuçlanabilecek olumsuzluklara karşın düzensiz göçmenlerin deniz yoluyla AB ülkelerine geçiş yapmalarının yasaklanmasının ardından sahiller boşaldı.
Elektrik faturasındaki

Elektrik faturasındaki "kayıp-kaçak" bedelleri iade edilemez kararı

Yargıtay 3'üncü Hukuk Dairesi, elektrikteki kayıp-kaçak bedellerinin vatandaşın faturalarına yansıtılmasına ilişkin uygulamanın 2016'da yürürlüğe giren yasa değişikliğiyle hukuka uygun hale geldiğine karar verdi. Yargıtay, kayıp-kaçak bedellerine ilişkin tahsilatın tüketiciye iadesine karar verilemeyeceğine hükmetti.
Göz altı yağ torbalarına Agnes tedavisi ile çözüm

Göz altı yağ torbalarına Agnes tedavisi ile çözüm

Göz çevresi ve altında meydana gelen deformasyonlar estetik kaygılara sebep olduğu gibi, kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermekte, günün her saati yorgun bir çehrenin oluşmasına neden olmaktadır. Göz çevresine yapılan kozmetik müdahaleler, kürler, kremler kısa süreli olarak olumsuzlukları kapatsa bile, ortaya çıkan estetik kayıpların kalıcı olarak giderilmesinde etkili olamazlar. Göz altı yağ torbalarına Agnes tedavisi uygulama yöntemlerini Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer açıkladı.
Türkiye'de her 7 kişiden biri diyabet hastası

Türkiye'de her 7 kişiden biri diyabet hastası

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Alper Sönmez, "Ülkemizde her 7 kişiden birisi diyabet hastası olup, sağlık bütçemizin yaklaşık dörtte biri diyabete harcanmaktadır. Modern dünyada, körlüğün, böbrek yetmezliğinin, uzuv kayıplarının, kalp krizi ve inmelerin en büyük nedeni diyabettir." dedi.
Türk futbolunu bekleyen büyük tehlike

Türk futbolunu bekleyen büyük tehlike

UEFA sıralamasında Türkiye puan kayıpları yaşarken, rakiplerimiz sonunda iyice bize yaklaştı ve tehlike de kapıya dayandı. Başakşehir, Sporting’e kaybedince, peşimizdeki 2 takımlı 12. Avusturya ile puan farkı 475’e indi. Eğer rövanşta temsilcimiz, Portekiz ekibine kaybeder, Avusturya takımları Salzburg ile LASK yoluna devam ederse, 11.’lik de elden gidecek. Sonuç olarak; 2020-21 Süper Lig şampiyonumuz 2021-22 Şampiyonlar Ligi için resmen ön eleme oynayacak.
Elektronik ürün takip sistemlerinin verimliliği artacak

Elektronik ürün takip sistemlerinin verimliliği artacak

Mağazalarda ve marketlerde kötü niyetli kişilerin eylemleri, çalışan hataları, tedarik zincirindeki eksiklikler veya yönetimsel nedenlerden dolayı meydana gelen zararlar perakende sektörünün karşı karşıya kaldığı en önemli sorunlar arasında yer alıyor. Sensormatic Küresel Perakende Sektörü Kayıp Endeksine göre, perakende sektöründe yaşanan kayıp neredeyse 100 milyar dolara ulaşıyor. Yüzde 1,98 ile en yüksek kaybın yaşandığı yerler tekstil ve aksesuar mağazaları olurken, tüketici elektroniği ve yerel zincir marketlerde bu oran yüzde 1,84’e kadar çıkıyor. Peki verimlilik artışı nasıl sağlanacak?
Kayıp üniversite öğrencisi Gülistan'dan 36 gündür haber alınamıyor

Kayıp üniversite öğrencisi Gülistan'dan 36 gündür haber alınamıyor

Tunceli'de 5 Ocak'ta kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için sürdürülen arama çalışmalarından sonuç alınamadı.
Kayıp işçiyi arama çalışmalarında mont bulundu

Kayıp işçiyi arama çalışmalarında mont bulundu

Düzce'de Aksu Deresi yatağında meydana gelen heyelan sonrası iş makinası ile dereye yuvarlanan operatör Muhammet Yılmaz'ı arama çalışmalarında dere yatağında mont bulundu.
Deprem en çok çocukları etkiliyor

Deprem en çok çocukları etkiliyor

Art arda gelen depremler sonunda yaşanan kayıplar ve kurtarma çalışmalarıyla birlikte korku, panik gibi duygular çocukların psikolojilerini de etkiliyor.
Çocuklarda sağlıklı ağız bakımı için 9 ipucu

Çocuklarda sağlıklı ağız bakımı için 9 ipucu

Sağlıklı dişler çocuğun gelecekteki genel sağlığı için önemlidir. Doğum anından itibaren sağlıklı dişlere sahip olmak ileride ağız ve diş sağlığı problemlerini aza indirmenin en iyi yoludur. Bebeklikten yetişkinliğe kadar olan süreçte doğru ağız bakımı alışkanlığı hem diş kayıplarını önlüyor hem de diş diziliminin düzenli olmasını sağlıyor. Diş hekimi Pertev Kökdemir çocuklarda diş ve diş etlerini sağlıklı tutmaya yarayacak ipuçlarını anlattı. İşte çocuklarda sağlıklı ağız bakımı için 9 ipucu...
Kayıp hayvanları jandarma buldu

Kayıp hayvanları jandarma buldu

Kayıp hayvanları jandarma buldu
Ünlüler Elazığ için harekete geçti

Ünlüler Elazığ için harekete geçti

Merkezi Elazığ olan, birçok kenti de etkileyen 6.8 büyüklüğündeki deprem can kayıpları ve yaralılar nedeniyle yürekleri dağladı. Sanat dünyası depremden dakikalar sonra harekete geçti. Maddi-manevi yardıma koştular. Mesajlarıyla da acılı aileleri yalnız bırakmayacaklarını açıkladılar.