Sahte yaşam koçlarından kötü enerji vurgunu

Sahte yaşam koçlarından kötü enerji vurgunu

Kendilerini 'yaşam koçu' olarak adlandıran bazı kişiler, yüksek ücretler karşılığında insanları psikolojik sorunlarından arındırmayı vaad ediyor. Ancak eğitimsiz kişilerin yaptığı bu girişim, başvuranların sorunlarının daha da kötüleşmesine neden olabiliyor.
Konutta dipten zirveye

Konutta dipten zirveye

Konutta kötü başlayan 2019 yılı, faiz indirimlerinin katkısıyla 1 milyon 348 bin 729 adet satışı yakalayıp rekorlu yıllarla başa baş geldi. 31 Aralık’ta sona eren KDV ve tapu harcı indirimini kaçırmak istemeyenler alım-satıma yüklenince aralıkta 202 bin adet ile tüm zamanların aylık rekoru geldi.
Dünyanın en sağlıksız besinleri açıklandı

Dünyanın en sağlıksız besinleri açıklandı

Eatthis.com neredeyse her gün severek yediğimiz gıdaların neden kötü bir tercih olduğunu açıklamak için bir liste verdi. İşte listede yer alan dünyanın en sağlıksız yiyecekleri...
Uzmanlar uyarıyor:

Uzmanlar uyarıyor: "Kötü karne çocuğu tüm alanlarda başarısız yapmaz"

Eğitim-öğretim döneminin ilk yarısı bitiyor. Günümüzde öğretim kademelerindeki öğrenciler, okul başarılarına göre değerlendirildiği için “akademik başarı” kavramı öğrencilerin yaşamlarında önemli bir rol oynuyor. Uzmanlar çocukların okuldaki başarısızlığının tüm alanlarda başarısız olacağı anlamına gelmediği ve asıl yeteneğinin keşfedilmesi konusunda aileleri uyarıyor.
Tüm zamanların en kötü 22 filmi

Tüm zamanların en kötü 22 filmi

Tüm filmler sinema şaheseri olma umuduyla üretilmez. Bazı filmler övgü almak yerine sadece gülmek veya korkutmak amacıyla da üretilebilir. İşte film eleştiri sitesi Rotten Tomatoes’ta oylanan ve puan alamayarak tüm zamanların en kötü filmi seçilen 22 yapım...
Emzik kullanmanın faydaları ve zararları nelerdir?

Emzik kullanmanın faydaları ve zararları nelerdir?

Özellikle de yeni anne ve babaların ebeveynlikle ilgili birçok soruları olabilir. Bebeğin dünyaya gelmesiyle birlikte kafa karışıklığına neden olan konuların başında emzik kullanımı geliyor. Kimi ebeveynler için emzik ağlayan bebekler için cankurtaran olarak bilinir ancak bırakılması çok zor olabilecek kötü bir alışkanlığın başlangıcı olarak da değerlendirilir. Bebeklerinde emzik kullanılması konusunda kararsız kalan anne ve babalar için emziğin faydaları ve dezavantajlarını sizin için derledik.
Selülitle savaşan 10 besin

Selülitle savaşan 10 besin

Pürüzsüz bir cilt istiyorsanız, ancak selülit kremlerine verecek paranız yoksa, çözüm selülitle savaşan besinlerde. Selülit genellikle bacaklarda oluşur ve selülitin en büyük nedeni kötü beslenmektir. Selülit bacakların portakal kabuğu gibi görünmesine neden olduğu için etek, elbise, şort gibi kıyafetleri giymek kabus haline gelebiliyor. Ancak bazı besinler selülitlere savaş açıyor.
Yumurtalarını dondurmak isteyen kadınlara kötü haber! Garantisi yok!

Yumurtalarını dondurmak isteyen kadınlara kötü haber! Garantisi yok!

Newcastle Doğurganlık Merkezi, İngiltere'deki tüm IVF doğumlarını 15 yıl öncesine kadar analiz etti. Araştırmaya göre, kadınların dondurulmuş yumurtalarını kullanarak gebe kalma şansı azalıyor. Uzmanlar, yumurta dondurma işlemi yapan kliniklerin kadınlara dondurulmuş yumurtadan gebe kalmak için beş deneme gerektirebileceğine dair bir uyarı yapması gerektiğini söylüyor.
Çocuk ya da ergenlik döneminde depresyon ve kaygı nasıl tedavi edilir?

Çocuk ya da ergenlik döneminde depresyon ve kaygı nasıl tedavi edilir?

Ergenlik dönemi hem gençleri hem de ebeveynleri zorlayan süreçlerdendir. Bu gelişim döneminde birçok hormonal, fiziksel ve bilişsel değişiklik meydana gelir. Bu normal aynı zamanda zorlu değişiklikler kimi zaman depresyonun tanı ve teşhisini zorlaştırır. Çocuk ya da ergenlik dönemindeki gençlerde görülen depresyonun tedavisinde, psikoterapinin yanında antidepresan ilaçlar tercih edilebilmektedir. Peki, antidepresan kullanımı nasıl olmalıdır? Antidepresan ilaçlar bağımlılık yapar mı? Antidepresan ilaçları iyileşme sağlıyor mu? Psikiyatri Uzmanı ve Psikoterapist Dr. Adnan Çoban ergenlik dönemi depresyonu ve antidepresanlar hakkında bilgi verdi.
Ameliyatsız cilt gençleştirme mümkün mü?

Ameliyatsız cilt gençleştirme mümkün mü?

Zaman içerisinde yaş arttıkça cildin dokusundaki yağ oranının, kollajen miktarının değişmesi, güneş ışığının olumsuz etkileri, yer çekimi gibi kaçınılmaz unsurlardan ciltte sarkmalar kırışıklıklar cildin parlaklığında azalmalar görürüz. Bir de stres uykusuzluk yorgunluk kötü beslenme gibi dış etkenler mevcutsa cilt yapısının kötüleşmesi kaçınılmaz hızlanır. Dr.Sevgi Ekiyor konu hakkında bilgiler verdi.
Çocuk ve ergenlerde bedensel yakınmalar depresyon belirtisi olabilir

Çocuk ve ergenlerde bedensel yakınmalar depresyon belirtisi olabilir

Depresyon sadece yetişkinlere yönelik bir hastalık değildir. Çocuklar ve ergenlerde de depresyon gelişebilir. Ebeveynler çoğu zaman depresyonun belirtilerini tanımakta zorlanabiliyor. Bu durum tanı konulmamasına ve tedavi sürecinin gecikmesine neden olabilir. Psikiyatri Uzmanı ve Psikoterapist Dr. Adnan Çoban çocuklarda ve ergenlerde depresyon belirtileri ve tedavi sürecini anlattı.
Kedi Naime kliniğin maskotu oldu

Kedi Naime kliniğin maskotu oldu

Düzce’de tedavi amacıyla getirildiği klinikte veteriner hekimin sahiplendiği kedi, yeni yuvasının maskotu haline geldi.
İstanbul Valiliği'nden vatandaşlara uyarı

İstanbul Valiliği'nden vatandaşlara uyarı

İstanbul Valiliği, sokakta yaşayanların kötü hava şartlarından korunması ve bakım altına alınmaları için ilave önlemlerin alındığını belirtti. Valilik'ten yapılan açıklamada, "Bütün vatandaşlarımızdan alo 153, 155, 156, 183 ihbar hatlarını arayarak, kimsesizlerin ve bulundukları yerlerin bildirilmesi konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz" denildi.
Olgun erkeklerle aşk yaşamak için 9 neden

Olgun erkeklerle aşk yaşamak için 9 neden

Yaşça büyük erkekler genellikle kadınların aklında soru işareti bırakırlar. Kendilerine has çekiciliklerinin yanı sıra, yaşananlara verdikleri tepkiler, dikkatlerden kaçmıyor. Tabii ki, bu dünyada her yaştan kötü insanlar var ama görünüşe göre olgun erkeklere şans verilirse ilişkilerle oldukça iyi performans gösterebiliyorlar. Olgun erkeklerle yaşanılan ilişki, beklediğinizden çok daha derin olabilir. Entelektüel açıdan daha zengin olmalarının yanı sıra, size birçok yönden daha fazla mutluluk getirebilir. İşte olgun erkeklerle aşk yaşamak için 9 neden.
Epilepsi tedavi edilebilir bir hastalık

Epilepsi tedavi edilebilir bir hastalık

Epilepside yaygın yanlış inanışlar, kötü sonuçlar doğuruyor. Türkiye’de bir milyona yakın epilepsi hastası bulunuyor. Epilepsi hastalığı, yüzde 65-70’i ilaçla, geri kalan ilaca dirençli olguların tedavisinde ise epilepsi cerrahisi ve epilepsi pili olarak isimlendirilen yöntemler ile tedavi edilebilen bir hastalık. Ancak hasta yakınlarındaki bilinçsizlik ve hastalığı tanımama nedeniyle, hastalar tedavi edilemiyor, toplumdan dışlanıyor. Tedavi uygulanmayan hastalar nöbet sırasında fiziksel yaralanmalara, banyo veya yüzme sırasında nöbet meydana gelirse boğulmalara maruz kalıyor. Depresyon ve kaygı duyabilen hastalar, hafıza veya diğer düşünme becerilerinde azalma da yaşayabiliyor. Çocuklarda gelişimsel gecikmelere neden olan epilepsi hastalığının, ani ölüm riski potansiyeli de mevcut.
Sık kullanılan 5 aldatma bahanesi

Sık kullanılan 5 aldatma bahanesi

Öncelikle ne olursa olsun aldatmak kötüdür ve bahanesi olamaz. Bazı insanlar aldatmayı bir oyun olarak görüp her ilişkisinde bu yönteme başvururlar. İlişkinizden memnun değilseniz, başka insanların canını yakmak yerine farklı bir aşka yelken açmalısınız. İşte aldatmayı alışkanlık haline getiren insanların sıkça kullandığı 5 bahane.
Her 3 ofis çalışanından 1’ini etkileyen bel ağrısı

Her 3 ofis çalışanından 1’ini etkileyen bel ağrısı

Genç yaşlarda görmeye alışık olmadığımız boyun, sırt ve bel ağrıları, dirsek, el bileği ve diz sorunları son yıllarda ofis çalışanlarının korkulu rüyası haline geldi. Uzmanlar, bu sorunların temelinde uzun saatler boyunca kötü pozisyonda oturuş ve hareketsizliğin yattığını söylüyor.
Ona aşık olduğunun 13 kanıtı

Ona aşık olduğunun 13 kanıtı

Aşk ayaklarımızı yerden keser. Midemizde kelebekler uçuşturur. Bunların hepsini aşk belirtisi olarak görüyoruz. Peki ya bunlar olmuyor diye aşık olduğunun farkında değilsen? İşte hayatının erkeğine ya da kadınına kör kötük aşık olduğunu kanıtlayan 13 işaret.
Kot pantolon temizliğinde ilginç çözüm

Kot pantolon temizliğinde ilginç çözüm

Kot pantolon giymeyi hepimiz çok seviyoruz. Genellikle gardırobumuzun yarısından çoğunu jean'ler oluşturuyor. Jean'leri ne sıklıkla yıkamamız gerektiği ise her zaman bir muamma oldu. Peki kot pantolonlar ve denim kumaşlar ne sıklıkla yıkanmalı? Şimdi bu sorunun cevabına detaylı bir göz atalım.
Stresiniz köpeğinize bulaşabilir

Stresiniz köpeğinize bulaşabilir

Çoğu köpek sahibi evcil hayvanlarını büyük stres avcıları olarak görür. Köpeğinizle kanepede kıvrılmak veya yakalamaca oynamak gevşemek ve günün stresinin kaybolması için harika bir yoldur. Ancak yeni bir araştırmanın köpek sahipleri için bazı kötü haberleri var. Köpekler stresinizi hafifletebilir, ancak aynı zamanda onu kendilerine bulaştırabilirler.